Akcesoria kominkowe

Akcesoria kominkowe

Kominek – ciepło  i piękno w jednym

Kto z nas nie marzy o tym aby w zimowe wieczory ogrzać się przy blasku kominka. Z tego powodu zarówno w domkach jak i mieszkaniach coraz częściej decydujemy się na zainstalowanie kominka. Jak pewnie zdajecie sobie sprawę, jest to nie tylko sposób na dogrzanie pomieszczeń, ale także np. na spędzenie romantycznych chwil we dwoje. Kominek jest więc także elementem dekoracyjnym czyli musi cechować się wysokimi walorami estetycznymi.

Aby nasz kominek był nie tylko funkcjonalny ale i stanowił o pięknie całego wnętrza z pomocą przychodzą nam liczne akcesoria kominkowe, które nadadzą mu niepowtarzalnego uroku. Warto zwrócić szczególną uwagę chociażby na blachy lub szyby pod kominek, kosze na drewno, parawany kominkowe, ozdobne kratki kominkowe, ruszty kominkowe czy stojaki na zapałki.

Blachy i szyby pod kominek

Blachy pod kominek wykonane są z mosiądzu, stali nierdzewnej i stali lakierowanej. Nadadzą wnętrzu klasy i elegancji. Możemy wybrać także ekskluzywne blachy ze zdobieniami. Nie są one jedynie elementem dekoracyjnym. Stanowią bowiem niezbędne zabezpieczenie podłogi przed iskrami oraz ułatwią utrzymanie czystości w obrębie kominka.

Do wnętrz bardziej nowoczesnych i minimalistycznych, zamiast blach kominkowych, możemy wybrać szyby pod kominek. Spełniają one przede wszystkim funkcję ochronną przed iskrami oraz ciepłem. Są wykonane z wysokiej jakości odpowiednio zahartowanego szkła, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe, odporne na nacisk i temperaturę. Taki gadżet sprawi, że zachowanie porządku w okół bardzo często użytkowanego kominka nie będzie trudnością.

Kosze na drewno

Kosze na drewno to jeden z tych akcesoriów kominkowych, które koniecznie musisz mieć w swoim domu. Czy jest coś piękniejszego niż ciepło bijące z kominka, a do tego unoszący się zapach drewna? Od teraz chłodne wieczory staną się twoimi ulubionymi, gdyż tuż po powrocie będziesz mógł napalić w kominku i cieszyć się widokiem pięknie ułożonego drewna w minimalistycznym koszu z mosiądzu czy też zdobionym koszu z kutego żelaza. Jest to niezbędny element wystroju w każdym pomieszczeniu z kominkiem. Poza tym, że uatrakcyjni wnętrze, posłuży nam do przenoszenia oraz przechowywania drewna tuż w zasięgu ręki. Z jego pomocą zachowasz nie tylko ład i porządek, ale także nie będziesz musiał za każdym razem schodzić do piwnicy po świeżą dostawę drewna.

Dodatkowe akcesoria kominkowe

Oczywiście to tylko kilka możliwości. Nie zapomnijcie także o parawanach kominkowych, które znakomicie sprawdzą się przy kominkach otwartych, stanowiąc zabezpieczenie pomieszczenia przed żarem i iskrami. Do tego kratki kominkowe, dostosowane do wysokich temperatur, zapewniające swobodny przepływ powietrza, wykonane ręcznie dadzą gwarancję zarówno użyteczności jak i eleganckiego wyglądu. Przeróżnych kształtów stojaki na zapałki, wykonane z różnych materiałów, mogą natomiast cieszyć oko niejednego konesera.

Pamiętajmy także o tym, że akcesoria kominkowe to nie tylko dodatki, ale także to co pozwoli nam zadbać o to, aby kominek przez długi czas cieszył nas swoim pięknem w niezmienionej formie. Warto zaopatrzyć się w tym celu w zestaw kominkowy składający się z miotełki, szufelki i pogrzebacza oraz środki niezbędne do czyszczenia oraz impregnacji kominków.

1 Comment

Dodaj komentarz