Hale magazynowe i ich niezbędne wyposażenie

Hale magazynowe i ich niezbędne wyposażenie

Jesteś na etapie budowania hali magazynowej? A może zdecydowałeś się na wynajęcie takiej przestrzeni? Niezależnie od sytuacji będziesz musiał zadbać o odpowiednie wyposażenie. Jednym z niezbędnych elementów na pewno okażą się kurtyny PCV, które znacząco ułatwiają poruszanie się po magazynie. Dowiedz się więcej!

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie magazynu?

Przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie magazynu. Ten w końcu powinien działać z najwyższą wydajnością. Przy jego zakładaniu na pewno potrzebne okażą się kurtyny PCV, które posłużą do oddzielania różnych stref produkcyjnych i magazynowych, zapobiegania stratom energii czy segregacji produktów w odpowiednich sekcjach. Konieczne okażą się również wózki paletowe wykorzystywane do przewożenia pełnych palet z towarem po magazynie.

Niezastąpione będą również wózki platformowe, dzięki którym przewożenie paczek czy towaru drobnicowego z regału będzie bezproblemowe. Oprócz tego konieczne są meble magazynowe (regały, podesty i taborety) – najlepiej wybrać profesjonalne rozwiązania, aby przestrzeń magazynowa była odpowiednio zorganizowana. Do listy niezbędnego wyposażenia zalicza się również stoły do pakowania, pudełka magazynowe, akcesoria magazynowe będące obowiązkowym elementem stanowiska pracy każdego magazyniera oraz opakowania kartonowe i wszelkie dodatki takie jak np. folia bąbelkowa.

Dlaczego warto zamówić kurtyny PCV na wymiar?

Podczas przygotowywania magazynu przedsiębiorcy często zapominają o zamówieniu kurtyn PCV. To produkty, które wydają im się mało ważne, a tymczasem są niezastąpione. To właśnie dzięki kurtynom paskowym możliwe jest znaczne ograniczenie strat ciepła w okresie jesienno-zimowym. Eliminują one również problem przeciągów czy docierania do magazynu różnych zapachów i oparów. Skutecznie uniemożliwiają również przedostawanie się kurzu, pyłu i insektów oraz chronią przed hałasem.

Kurtyny PCV, chętnie wykorzystywane nie tylko w magazynach, ale również w chłodniach i mroźniach, samochodach ciężarowych, czy restauracjach i barach, są dostępne w szerokiej ofercie firmy Suton, która każdą kurtynę paskową tworzy pod wymiar, odpowiadając na indywidualne potrzeby klienta. Proponuje nie tylko kompletne kurtyny paskowe z miękkiej folii z polichlorku winylu, ale sprzedaje również folię PCV w rolkach czy same okucia ze stali nierdzewnej. Co więcej, firma ma własne ekipy montażowe, które mogą dokonać montażu zakupionych produktów w dowolnym miejscu w Polsce!

Dodaj komentarz