Jak przechowywać zimowe buty poza sezonem? Pomysłowa szafka na buty

Jak przechowywać zimowe buty poza sezonem? Pomysłowa szafka na buty

Każdy z pewnością zna ten problem, gdy buty wręcz opanowują nasze szafy i półki. Na szczęście łatwo jest sobie z tym poradzić. Wystarczy jedynie w odpowiedni sposób przechowywać buty, gdy minął już na nie sezon. Dziś skupimy się na zimowym obuwiu, które najczęściej sprawia najwięcej problemów w przechowywaniu. Zobacz jak przechowywać zimowe kozaki poza sezonem https://budownictwo-polskie.pl/, tak aby wyglądały doskonale już podczas następnej zimy.

Zanim je schowasz – wyczyść

Zanim zdradzimy Ci jak przechowywać zimowe obuwie, musimy przypomnieć Ci o jednej z ważniejszych rzeczy, a mianowicie o czyszczeniu obuwia po sezonie. Zanim na dobre zapomnisz na kilka miesięcy o swoich zimowych butach, to dokładnie je wyczyść. Zima ma to do siebie, że na drogach mamy wtedy do czynienia z błotem i solą, która osadza się na czubkach i podeszwach naszego obuwia. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie pozbyć się tych zabrudzeń. Unikniesz dzięki temu niemiłego zaskoczenia w momencie, gdy będziesz chciał włożyć buty w następnym sezonie. Zanim włożysz buty do pudełka, to dokładnie je wyczyść i napastuj, dopiero wtedy będziesz mieć pewność, że podczas następnej zimy będą nadawały się do noszenia.

Przechowywanie butów w szafce

Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie jakiegokolwiek obuwia, czy to zimowego, czy letniego jest szafka na buty. Możesz ją kupić lub zrobić własnymi rękami. Jak zrobić szafkę na buty? Wystarczą Ci do tego palety lub skrzynki po owocach. Takie szafki są bardzo modne w ostatnich sezonach i nie wymagają od nas dużego nakładu pracy. Możesz ustawić je w przedpokoju lub garderobie i położyć tam buty, które czekają na kolejny zimowy sezon.

Buty w kartonach

Jedną z najpopularniejszych metod przechowywania obuwia jest trzymanie go w kartonach, w których je kupiliśmy. Takie kartony możesz po prostu położyć na dnie szafy. Pamiętaj jednak o tym, aby odpowiednio ułożyć je w kartonie i zabezpieczyć przed wilgocią. Cięższe pary butów powinny znajdować się najniżej, z kolei lekkie na samej górze.

Organizery

Organizery do butów są bardzo wygodnym rozwiązaniem i zdecydowanie lepszym niż kartony. Zazwyczaj wykonane są one z plastiku, dzięki czemu są trwalsze niż tekturowe pudełka. Można je schować w szafie lub postawić w przedpokoju, ponieważ i tak żaden z gości nie będzie wiedział, co znajduje się w środku, a Ty będziesz miał stały dostęp do butów. To bardzo praktyczne, szczególnie jeśli często zmieniasz buty i w zależności od stylizacji jednego dnia decydujesz się na adidasy, a drugiego na coś bardziej eleganckiego.

Dodaj komentarz