Kim jest agent nieruchomości i czym się zajmuje?

Kim jest agent nieruchomości i czym się zajmuje?

Zastanawiasz się nad zawodem agenta nieruchomości? Z pewnością słyszałeś, że to wymagające, ale dobrze płatne zajęcie. Na początek warto dowiedzieć się, ile zarabia agent nieruchomości i co należy do jego codziennych obowiązków. Przygotowaliśmy dla Ciebie wpis, z którego dowiesz się obu tych rzeczy.

Kim jest agent nieruchomości i czym się zajmuje?

Agent nieruchomości to zawód, który jest coraz częściej spotykany w naszym kraju. Pośredniczy on przy wynajmie, kupnie lub sprzedaży nieruchomości. Ma on za zasadnie poznać potrzeby swoich klientów i dopasować według tego najlepszą ofertę. Dba on też o interesy osób, dla których pracuje, odpowiada za sprawy papierkowe takie jak umowy i pomaga w tym, aby cała transakcja przebiegła pomyślnie. Towarzyszy on swojemu klientowi przez cały proces kupna, sprzedaży lub wynajmu, dzięki czemu odciąża go ze stresu i zakłopotania związanego z wieloma formalnościami, z którymi ta osoba nie miała wcześniej do czynienia. Jest to zadanie odpowiedzialne i nie każdy może zostać dobrym agentem nieruchomości.

Jeśli chcesz dobrze wykonywać ten zawód, musisz wyróżniać się takimi cechami jak: cierpliwość, dyspozycyjność, wytrwałość, komunikatywność, otwartość na ludzi, odporność na stres i ambicja. Jak widzisz, dobry agent nieruchomości musi posiadać sporo cech, które pomogą mu osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Ile zarabia agent nieruchomości

Skoro już wiesz, czym zajmuje się agent nieruchomości i jakie cechy powinien posiadać, to pewnie zastanawiasz się, ile zarabia agent nieruchomości. Wynagrodzenie agenta zależy przede wszystkim od jego wiedzy i umiejętności, agencji, w jakiej pracuje oraz rodzaju umowy, na jaką wykonuje swoją pracę.

Nie da się określić jednakowej sumy, którą zarabia każdy agent nieruchomości. Stawka zależna jest od wielu czynników i wpływ na nią może mieć miesiąc i ilość udanych transakcji. Agent nieruchomości może zarabiać od 2300 zł netto do średnio 4000 zł. Jest to stawka, na którą może liczyć większość osób, wykonujących ten zawód co nie znaczy, że nie możesz zarabiać znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, jak dobry będziesz w tym zawodzie i czy będziesz miał chęć stałego rozwijania swoich umiejętności. Wpływ na wysokość Twojego wynagrodzenia będą miały też prowizje i sytuacja, która aktualnie panuje na rynku nieruchomości. Musisz być gotów na miesiące, w których nie zarobisz zbyt wiele oraz na te, które będą dla Ciebie wyjątkowo dobre i dobrze płatne.

Dodaj komentarz