Maty grzewcze pod panele – co warto wiedzieć?

Maty grzewcze pod panele – co warto wiedzieć?

Wystrój nowego domu, ilość pomieszczeń, ich rozmiar – te kwestie z pewnością będą dla nas i innych domowników bardzo interesujące podczas budowy nieruchomości. System ogrzewania jest mniej ekscytującym wątkiem, ale nie mniej istotnym, a wręcz nawet bardziej.

Jest to więc coś, nad czym warto porządnie się zastanowić. Opcji, spośród których możemy wybierać, jest naprawdę sporo – zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Do tej drugiej grupy należą maty grzewcze. Co warto o nich wiedzieć? Czy są one bezpieczne i czy się opłacają? Sprawdź!

Czy maty są bezpieczne?

Na każdym etapie projektowania i budowy domu czy mieszkania (bądź modernizacji nieruchomości), bezpieczeństwo domowników powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Na szczęście będące przedmiotem tego artykułu maty charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, w związku z czym nie trzeba się obawiać ich zastosowania.

Buchające płomienie czy wycieki gazu nam nie grożą. Cała instalacja opiera się na energii elektrycznej i nie wymaga zakupu i montażu kotła. Dzięki temu, że nie musimy dokładać żadnych materiałów opałowych, oszczędzamy sporo swojego czasu, pieniędzy i energii, nie narażamy się też na oparzenia i inne tego typu nieprzyjemne wypadki. Jeśli posiadamy instalację fotowoltaiczną, to możemy zasilać maty prądem wytworzonym z energii słonecznej.

Opłacalność mat grzewczych

Specjalne maty do ogrzewania są bardzo wydajnym rozwiązaniem. Ich montaż jest bardzo szybki, prosty i nie wymaga zakupu specjalistycznych elementów czy wspomnianego już kotła, w związku z czym nie wiąże się też z dużymi wydatkami. Kiedy już wszystko będzie gotowe, pozostanie nam tylko sterować temperaturą w nieruchomości tak, aby odpowiadała naszym potrzebom.

Mat nie trzeba konserwować i czyścić, jako że znajdują się one pod podłogą, to nie zajmują również miejsca w mieszkaniu lub domu. Warto podkreślić, że maty grzewcze charakteryzują się niską awaryjnością, więc w większości przypadków powinien nas ominąć stres związany z uszkodzeniem instalacji.

Jednak z uwagi na sposób działania mat grzewczych, nawet, jeśli coś by się przydarzyło, to nie musimy się obawiać, że cokolwiek się nam stanie – w przeciwieństwie do awarii instalacji gazowej, awaria mat grzewczych nie powinna wpływać na bezpieczeństwo domowników.

Co więcej, obsługa całego systemu jest bardzo prosta i intuicyjna, więc nie powinna sprawić problemu domownikom. Dostępne są maty o różnych wymiarach, dzięki czemu można z łatwością dobrać właściwy produkt dla siebie i sprawnie zakończyć instalację.

Dodaj komentarz