Bloczki do lin stalowych – jak wybrać?

Bloczki do lin stalowych – jak wybrać?

Jeśli zakupiłeś liny stalowe, wówczas z pewnością zainteresują Cię także bloczki do lin stalowych. Są one niezbędnym elementem do regulacji długości i napięcia liny stalowej. Dzięki czemuś takiemu jak bloczki do lin stalowych również możliwe jest podnoszenie ciężkich przedmiotów za pomocą liny stalowej. Te przedmioty mogą być nawet wielkogabarytowe, jednak wówczas musisz odpowiednio dobrać grubość liny oraz (siłą rzeczy) szerokość danego bloczku, jaki zastosujesz do liny, jaką zakupiłeś.

Jeśli nie wiesz, jak odpowiednio dobrać bloczki do szerokości liny stalowej, wówczas poproś o pomoc sprzedawcę z Twojego sklepu stacjonarnego lub internetowego. Jest to dobry pomysł, ponieważ przy zakupie niewłaściwego rozmiaru bloczku, prawdopodobnie będziesz musiał go zakupić ponownie, co jest niewątpliwe stratą czasu, nawet jeśli uda Ci się wymienić bloczek na inny model.

Bloczki do lin stalowych – do czego warto je stosować?

Bloczki do lin mogą przybierać najróżniejsze kształty, jednak zazwyczaj mają one kształt dzwonka, trójkąta lub koła. Taki kształt umożliwia bloczkowi pełnienie jego zadania, którym jest przemieszczanie liny zgodnie z intencją osoby korzystającej z bloczku. Poprawne zastosowanie bloczku do lin stalowych umożliwi Ci podnoszenie przedmiotów o dużej wadze, co zwykle nie jest możliwe, kiedy nie możemy zastosować techniki “dźwigni”, którą właśnie umożliwiają bloczki do lin stalowych.

Jak zatem widzisz, zastosowanie owych bloczków jest szerokie i stanowią one przydatne narzędzie do pracy na budowie, w transporcie, w remontach czy w przeprowadzkach. Sprawdzają się także w żeglarstwie, o czym wiele osób nie wie. Czym zatem kierować się przy wyborze bloczku do Twojej liny stalowej? Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość tego, co kupujesz.

Po czym poznać dobrej jakości bloczków do lin stalowych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim dobrej jakości bloczki do lin są wykonane ze stali nierdzewnej. Oczywiście zdarzają się bloczki, których pokrywa jest wykonana z twardego plastiku, jednak jest to tańsze rozwiązanie, które posłuży Ci tylko przez krótki czas. Nawet twardy rodzaj plastiku szybko się łamie i kruszy, co w zasadzie się nie dzieje w przypadku stali nierdzewnej. Dlatego właśnie dobrze jest zainwestować w bloczki wyższej jakości, które zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów. Wybierz także bloczki z atestami, aby mieć pewność, że ich zastosowanie jest bezpieczne i w pełni zgodne z zasadami BHP. W przeciwnym wypadku użycie bloczka może grozić wypadkiem.

Dodaj komentarz