Co zrobić, by zarobić na kupnie nieruchomości?

Co zrobić, by zarobić na kupnie nieruchomości?

Zarabianie na zakupie nieruchomości to praktyka, którą wykorzystują osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Fachowo taka procedura nosi nazwę home flipping i jest rozpowszechniona w Stanach Zjednoczonych. Ceny nieruchomości szybują w górę, dlatego też dobrze ulokowane pieniądze mogą przynieść spory zysk – wystarczy znaleźć okazję i zaryzykować.

Jak kupować nieruchomości, aby zarobić?

Kupowanie nieruchomości może być ryzykowne i wymaga posiadania sporej gotówki – jeśli jednak pieniądze zostaną dobrze ulokowane to mogą przynieść znaczący zysk. Zazwyczaj flipping obejmuje kupno nieruchomości poniżej ceny rynkowej – mogą to być obiekty zaniedbane, wymagające remontu. Celem kupującego jest negocjacja ceny do jak najniższej kwoty, a następnie przywrócenie nieruchomości do jak najlepszego stanu. W przypadku mieszkań i domów konieczny jest remont, unowocześnienie instalacji czy zadbanie o piękny ogród. Wizualnie mieszkanie ma zachęca do kupna – wiele osób szuka bowiem nieruchomości, która nie wymaga wkładu finansowego i jest gotowa do zamieszkania. W przypadku działek warto poszukiwać okazji – ziemia w ciekawe lokalizacji, w której planowane są dalsze inwestycje na kolejne lata może przynieść zadowalający zysk. Czasem wystarczy wyczyścić działkę, wyrównać jej powierzchnię, postarać się o warunki zabudowy czy prawomocne pozwolenie na budowę, by cena gwałtownie poszybowała w górę. Jeśli właściciel dociągnie media to może nawet dwukrotnie zwiększyć wartość działki.

Ryzyko straty

Nie da się inwestować w nieruchomości bez ryzyka straty. Gdyby był to całkowicie bezpieczny biznes to każdy chciałby inwestować i pomnażać zyski. Każdego roku wartość nieruchomości rośnie, coraz większa liczba osób poszukuje własnego mieszkania czy działki. Ryzyko straty jest stosunkowo niskie, o ile tylko zakup będzie przemyślany i rozsądny. Oczywiście, jeśli wcześniej oferta nie zostanie dokładnie sprawdzona to można paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy który np. zatai problemy z działką, mediami czy stanem technicznym obiektu. Na ogół jednak nit kto inwestuje w zakup tak duże pieniądze, nie podejmuje decyzji pochopnie.

Jakie nieruchomości sprzedają się najlepiej?

Najbardziej poszukiwane są małe i średnie mieszkania, a także domy jednorodzinne w miastach. Chętnie kupowane są ponadto działki zlokalizowane w odległości maksymalnie 20-30 kilometrów od dużego miasta. Znaczenie ma również komunikacja – nawet jeśli działka jest oddalona od aglomeracji, a np. posiada bardzo dobre połączenie kolejowe z centrum to zainteresowanie taką nieruchomością może być spore.

Dodaj komentarz