Przeszklenia loftowe – do jakich wnętrz pasują?

Przeszklenia loftowe – do jakich wnętrz pasują?

Przeszklenia loftowe to osłony montowane we wnętrzach, służące oddzieleniu od siebie przestrzeni o różnych funkcjach. Wykonuje się je ze szkła osadzonego w metalowych ramach. Szklane ścianki prezentują się niezwykle efektownie, w dodatku mają sporo walorów użytkowych. Jak zastosować przeszklenia loftowe w aranżacji wnętrz? Do jakiego stylu pasują?

Jak wykorzystać przeszklenia loftowe we wnętrzach?

Nowoczesne przeszklenia loftowe mogą zastąpić klasyczne ścianki działowe. W przeciwieństwie do nich nadają wnętrzom głębi i powiększają optycznie urządzaną przestrzeń. Ścianki loftowe mogą oddzielać od siebie sypialnię i garderobę, sypialnię i salon czy salon i domowe biuro. Z ich pomocą łatwo uda się wyznaczyć w mieszkaniu strefy o różnych funkcjach.

Przeszklone ścianki są barierą dla hałasów i kuchennych zapachów, dlatego doskonale nadają się do oddzielania kuchni od jadalni. Mogą też dzielić łazienkę na część kąpielową i tę przeznaczoną do innych zabiegów higienicznych. Zamontowanie szklanej ścianki jest też dobrym sposobem na odgrodzenie antresoli od pozostałej części mieszkania.

Przeszklenia loftowe – w jakich aranżacjach można je zastosować?

Szklane ścianki najczęściej wykorzystuje się do podziału dużych pomieszczeń, które dzięki nim wydają się jeszcze bardziej przestronne. Można z powodzeniem zastosować je również w przypadku trudnych do zaaranżowania mniejszych przestrzeni. Najlepiej komponują się z aranżacjami w stylu industrialnym, minimalistycznym, skandynawskim oraz nowojorskim. Pasują do wnętrz, w których dominują ceglane lub drewniane elementy, biel, szarości, czerń albo złote akcenty.

Zalety ścianek loftowych we wnętrzach

Przeszklenia loftowe są alternatywą dla zwykłych ścian działowych ograniczających optycznie przestrzeń i blokujących dostęp światła. Dzięki nim można podzielić pomieszczenia na różne strefy, które pozostaną jasne. Mieszkanie nie straci światła dziennego, a szklane ścianki optycznie powiększą jego wnętrze. Przeszklenia dodają aranżacjom lekkości, przejrzystości i poczucia swobody. Można wykorzystać je do stworzenia prywatnej, zacisznej przestrzeni oddzielonej od reszty pomieszczenia. Ścianki loftowe będą też barierą dla wody i zapachów.

Szklane ściany działowe są oryginalnym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz. Wyglądają elegancko i interesująco, ponadto pomogą urządzić nawet ciasne pomieszczenie, które trudno funkcjonalnie zaaranżować. Dzięki nim każde wnętrze wydaje się jasne i przestrzenne, nawet jeśli zostanie podzielone na mniejsze części.

Zaaranżuj wnętrze swojego domu z Icon Concept

Szukasz doświadczonej marki, która zaopatrzy Cię w wysokiej jakości przeszklenia loftowe do domu bądź biura? Skontaktuj się z doradcami marki Icon Concept, specjalizującej się w tworzeniu elementów wystroju wnętrz m.in. ze szkła oraz metalu. Już dziś odwiedź stronę Icon Concept i poznaj wykonane przez firmę realizacje.

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Dodaj komentarz