Przydomowa działka, a miejsce na samochód

Przydomowa działka, a miejsce na samochód

Własna działka i stojący na niej dom to bardzo fajna sprawa. Można nie tylko korzystać z domu, ale i z terenów naokoło niego. Możliwości korzystania z działki jest multum. Przykładem jest choćby założenie przydomowego ogródka, zaplanowanie miejsca do wypoczynku czy do poświęcania się swoim pasjom, jakiemuś hobby Nie można jednak zapominać, że działka wokół domu ma być przede wszystkim użyteczna, dlatego konieczne jest między innymi zaplanowanie miejsca na samochód lub samochody, które są w rodzinie. W zasadzie w każdej rodzinie jest co najmniej jeden samochód. W większości więcej niż jeden, bowiem nawet małżonkowie, którzy nie chcą się od siebie uzależniać a muszą – na przykład – jeździć do pracy, muszą też posiadać dwa auta. Jeśli w domu są dorosłe dzieci, samochodów może być więcej. Odpowiednie miejsce na samochód lub samochody jest więc bardzo ważne. I z całą pewnością nie wystarczy tylko podjazd przed domem. Jeśli na teren przydomowej działki można wjechać, warto pomyśleć o stworzeniu dodatkowego miejsca na pojazd lub pojazdy.

Garaż jest przydatny

Oczywiście podstawowym miejscem na samochód lub samochody powinien być garaż. Jeśli nie ma go przy domu, rozsądne jest zbudowanie osobnego. Możliwości jest wiele. Od klasycznego murowanego garażu, po garaż blaszany, który można złożyć w kilka chwil. Przy większej ilości samochodów, oczywiście garażowanie wszystkich może być kłopotem. Posiadając większą działkę, z powodzeniem jednak można zaplanować garaż na dwa samochody. Idealnie, jeśli można je dobudować do istniejącego już domu. Jeśli jednak takiego garażu lub takich garaży być nie może, nic nie stoi na przeszkodzi by zbudować garaż lub garaże w innej części działki.

Miejsce na prace przy samochodzie

Warto jednak pamiętać, że garaż to nie wszystko. Samochód czasami trzeba posprzątać, wykonać drobne naprawy, postawić auto na chwilę. Do tego może służyć podjazd przed domem, jednak dużo lepiej jeśli takie miejsce znajduje się za domem. W takiej sytuacji, bez zainteresowania przechodniów czy ciekawskich sąsiadów, można wykonać przy samochodzie szereg drobnych napraw czy innych prac. Z powodzeniem można też zostawić samochód otwarty, nie ryzykując, że ktoś nagle coś z niego ukradnie. Warto tu także dodać, że podjazd przed domem najczęściej jest zbyt ciasny, by swobodnie poruszać się wokół auta, więc dodatkowe miejsce na auto jest wręcz konieczne. Alternatywą jest oczywiście stworzenie nieco więcej miejsca w garażu i wykonywanie prac przy aucie własnie tam. Nie zawsze jednak to jest możliwe. Jeśli garaż nie jest zbyt duży, poruszanie się wokół samochodu, a tym bardziej robienie czegoś przy nim, może być bardzo utrudnione.

Jak powinno wyglądać dodatkowe miejsce na samochód?

Dodatkowe miejsce na samochód powinno być rzecz jasna utwardzone i na tyle duże, by swobodnie poruszać się wokół niego. Niekoniecznie rzecz jasna musi to być miejsce utwardzone kostką czy innym materiałem. Z powodzeniem wystarczy miejsce, gdzie rośnie trawa. Nawet jeśli grunt nie jest do końca twardy, warto pamiętać, że pod wpływem ciężaru samochodu, wielokrotnego wjeżdżania na miejsce i wyjeżdżania z niego, dodatkowo się utwardzi. Nie będzie więc ryzyka przypadkowego zakopania się pojazdem. Oczywiście nie bez znaczenia jest także sama lokalizacja miejsca. Idealnie, jeśli wjazd i wyjazd będzie bardzo łatwy, bez ryzyka przypadkowego uszkodzenia czy choćby zarysowania samochodu. Planując dodatkowe miejsce na samochód lub samochody, trzeba i to brać pod uwagę.

Warto stworzyć takie miejsce i cieszyć się z możliwości swobodnego poruszania się wokół posiadanego auta lub aut i wykonywania przy nich niezbędnych prac.. Takie miejsce z pewnością przyda się każdemu właścicielowi pojazdu. Warto o tym pomyśleć.

Dodaj komentarz