Własny dom z ogródkiem

Własny dom z ogródkiem

Każdy z nas marzy o domu z ogródkiem, albo jeszcze lepiej – z basenem. Zazwyczaj, kiedy zakładamy rodzinę, nie dostajemy wszystkiego od razu. Zaczynamy krok po kroku. Wkraczając w dorosłe życie, czy to na studiach, czy w momencie kiedy dostajemy stałą pracę, lub biorąc ślub, wprowadzamy się do mieszkania. Mieszkanie kupione na kredyt lub wynajęte staje się dla nas zbyt ciasne kiedy powiększa nam się rodzina, lub kiedy nasza sytuacja materialna ulega zmianie na lepsze. Wówczas szukamy działki pod zabudowę, lub domu gotowego, albo w stanie surowym.

Jednak bez względu na to, czy chcielibyśmy kupić mieszkanie, czy dom, skorzystać musimy z usług rzeczoznawcy majątkowego. Taka osoba określa cenę danego Kraków domy, mieszkania lub innego lokalu i wszystkiego, co wchodzi w jego skład. Zajmuje się przede wszystkim obliczeniami procentowymi, które decydują w danym miejscu i czasie o cenie nieruchomości na rynku. Wartość każdego towaru zależy od wielu czynników. Jeśli chodzi o działki i lokale, bardzo ważna jest w ich przypadku lokalizacja. Okazuje się jednak, że to, co ma wpływ największy na cenę, są lata powstania. Ma to ogromne znaczenie w przypadku mieszkań, wchodzących w skład większych budynków. Lokale znajdujące się w blokach wybudowanych z tak zwanej „szarej płyty” w latach siedemdziesiątych oraz na początku lat osiemdziesiątych są kilka procent tańsze. Faktem jest, że nie wyglądają zachęcająco, a budowane na bieżąco nowoczesne osiedla są dla nich bardzo dużą konkurencją. Większą popularnością cieszą się stare kamienice, które mimo przestarzałych rozwiązań instalacyjnych i dużych kosztach utrzymania oraz remontu, są piękne i stylowe. Te mieszkania zachęcają szczególnie swoim metrażem oraz układem pokoi, a także tym, że zlokalizowane są właśnie w centrum miasta., są oferowane przez Emmersona.

Lokalizacja ma ogromne znaczenie nie tylko jeśli chodzi o zakup mieszkania, ale także wówczas gdy szukamy miejsca pod wynajem dla naszej działalności gospodarczej. Wycena nieruchomości zależy od usytuowania w bardzo dużym stopniu. Rodzinom z dziećmi, ale także osobom żyjącym samodzielnie zależy przede wszystkim na bliskości parków zieleni. Takie miejsce bardzo poprawia widok z okna, ale przede wszystkim również umożliwia odpoczynek i rekreację. Dobrze jest mieć w pobliżu własnego miejsca zamieszkania park, do którego zawsze milo jest udać się na spacer lub uprawiać sport. W parkach znajdują się zazwyczaj miejsca do zabawy dla dzieci oraz ławki, na których chętnie odpoczywamy w słoneczny dzień. Park zieleni ma duże znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi, które codziennie spacerują z wózkiem. Niemały wpływ na cenę lokalu ma również obecność w pobliżu przystanku metra (w dużych miastach), autobusu i tramwajów, które zapewniają bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta.

Oprócz czynników lokalizacyjnych wpływających dodatnio na wartość mieszkania są również takie, które obniżają jego cenę. Wśród nich wyróżniamy przede wszystkim to, co znajduje się w okolicy. Wycena nieruchomości jest w bardzo dużym stopniu definiowana przez rodzaj dzielnicy. Jeśli tereny są przemysłowe, wartość dodatkowo maleje. Cena jest niższa również wtedy, gdy w okolicy znajdują się tory kolejowe, cmentarz, lotnisko, stacja benzynowa, jakakolwiek fabryka, gazownia i tym podobne.

Jeśli chodzi o mieszkania, wycena nieruchomości, także wycena nieruchomości online, zależy również od piętra. Lokale znajdujące się na parterze cieszą się najmniejszym zainteresowaniem, dlatego ich wartość jest stosunkowo niska. Najwyższą wartość mają mieszkania, znajdujące się na pierwszym piętrze. Następnie ich cena maleje wraz z kolejnymi poziomami, na jakich się znajdują. Natomiast w przypadku działek i domów szeregowych lub wolno stojących, największy wpływ ma charakter okolicy oraz to, co ona oferuje. Ważna jest infrastruktura, stan dróg, chodników, stopień bezpieczeństwa, szkoły, przedszkola, sklepy podstawowego zaopatrzenia i tym podobne. Nie bez znaczenia jest również stan wodociągów, rodzaj kanalizacji, podłączenie prądu i wiele innych. Wycena nieruchomości zależy także od jej ich rodzaju i przeznaczenia, oraz od tego, jaką funkcję pełniły w przeszłości. Więcej na ten temat można przeczytać wchodząc na stronę pod adres http://www.walor-nieruchomosci.pl/ lub konsultując się z rzeczoznawcą. Warto zdawać sobie sprawę z różnych aspektów wyceny, ponieważ wtedy o wiele łatwiej będzie nam zrozumieć cały jego proces.

Dodaj komentarz