Dom marzeń przeciętnego Polaka

Dom marzeń przeciętnego Polaka

Okazuje się, że deweloperzy znają marzenia Polaków dotyczące nieruchomości, w jakich ci chcieliby zamieszkać. To właśnie dlatego na terenie całej Polski powstają nowoczesne osiedla albo najlepszej jakości domy jednorodzinne. O tym, jakie mieszkania i domy chcieliby posiadać mieszkańcy Polski, piszemy poniżej.

Większość z nas marzy o własnym domu z dużym ogrodem. Coraz więcej „mieszczuchów” przenosi się za miasto, by wieść spokojne życie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież przewlekłe przemęczenie, ciągły stres i gonitwa za pieniędzmi, może nas naprawdę wykończyć. Kawałek swojej ziemi daje zaś ukojenie i relaks od codzienności. Mieszkania, a raczej nowoczesne apartamenty wybierają nadal jedynie ci, którzy są żądni robienia wielkiej kariery. To najczęściej single albo młode pary, które jeszcze nie myślą o zakładaniu rodziny.

Patrząc jednak na jednorodzinne domy, trzeba przyznać, że te budowane w naszym kraju są niezwykle funkcjonalne. Mają powierzchnię od 120 do 250 metrów kwadratowych i przestrzeń, by mogło znaleźć się z nich wszystko, co tylko jest niezbędne do w pełni komfortowego funkcjonowania. Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „dom łomianki sprzedam” i obejrzeć kilka ofert czy projektów tzw. pod klucz.

Chcemy cieszyć się przestronną kuchnią z jadalnią. Kuchnia ma być raczej oddzielnym pomieszczeniem i koniecznie musi posiadać okno. W jej pobliżu ma znaleźć się niewielka spiżarka – wiele domów posiada też własne piwnice.

Na parterze domu projektowany jest z reguły salon, mała łazienka dla gości, kuchnia z jadalnią. Świetnie, jeśli na najniższej kondygnacji znajdzie się jeszcze niewielki gabinet albo pokój gościnny.

Na piętrze króluje zaś duża łazienka oraz sypialnie. Z reguły są to 3 albo 4 pokoje oraz oddzielna garderoba. Wiele osób decyduje się dzisiaj jeszcze na dodatkową łazienkę, do której wejście planowane jest z głównej sypialni. Na górze może funkcjonować też pralnia z suszarnią, chociaż coraz częściej takie pomieszczenie projektuje się na parterze.

Dom jednorodzinny musi bezwzględnie posiadać zamykany garaż oraz zewnętrzny taras do wypoczynku. Zaaranżowanie ogrodu jest już kwestią indywidualną, ale coraz więcej osób, które przenoszą się na przedmieścia, planuje organizację chociaż małego ogródka warzywnego. Zgodnie z trendem na ekologiczny styl życia, wolimy, by w naszej kuchni znalazły się produkty wyhodowane bez chemicznych oprysków.

Dodaj komentarz