Kredyt z 10% Wkładem Własnym – zalety 

Kredyt z 10% Wkładem Własnym – zalety 

W 2021 roku minimalny wkład własny wynosi 20 proc. od całej kwoty kredytu. Jednak jest jeszcze kilka banków, które oferują stare stawki, czyli wkład własny na poziomie 10 proc. Opatrzony jest on za to dodatkowymi warunkami. Jakie zalety ma kredyt hipoteczny z wkładem własnym na poziomie 10 proc.?

Wkład własny – co to jest? 

Najprościej mówiąc, wkład własny, to kapitał, który kredytobiorca musi dostarczyć bankowi przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Jest to zabezpieczenie dla obydwu stron transakcji. Dzięki niemu wartość nieruchomości zawsze będzie wyższa od kwoty kredytu. Jeszcze do niedawna, wkład własny był opcjonalny. Jednak od 2013 roku jest on kwestią obowiązkową. Obecnie nie ma banku, który by udzielił kredytu bez wkładu własnego. W 2021 roku minimalny wkład własny wynosi 20 proc. Ta zmiana sprawiła, że coraz więcej osób ma problem z uzyskaniem zobowiązania, ponieważ nie stać ich na uzbieranie wkładu własnego. Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji? 

Niektóre banki, dalej mają w swojej ofercie wkład własny na poziomie 10 proc. Jednak brakującą dziesiątkę trzeba zabezpieczyć ubezpieczeniem. Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Kredyt z 10% Wkładem Własnym – zalety 

Największą zaletą 10-procentowego wkładu własnego, jest sam wkład własny. Potrzebujemy mniejszej ilości pieniędzy, a tym samym szybciej uzbieramy wymaganą kwotę. Zdecydowanie jest to rozwiązanie dla osób niecierpliwych. Pamiętaj jednak, że wkład własny nie jest głównym wyznacznikiem przyznawania kredytu. Na pierwszym miejscu i tak jest zdolność kredytowa. 

Dzięki niższemu wkładowi własnemu więcej osób ma szansę na uzyskanie kredytu i spełnienie marzenia o własnym mieszkaniu. Obecnie aż 7 największych banków oferuje możliwość uzyskania kredytu z niższym wkładem własnym. Pamiętaj jednak, że przy 10-procentowym wkładzie wymagane jest wykupienie ubezpieczenia. Nosi ono nawet odpowiednią nazwę – ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego. Dotyczy brakującej kwoty do minimalnego wkładu własnego. 

Jak wybrać kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym? 

Decyzja o kredycie hipotecznym, nawet z niższym wkładem własnym jest bardzo poważnym zobowiązaniem. Źle dobrana oferta może wpędzić nas w poważne kłopoty finansowe. Dlatego już na samym początku nie warto ryzykować, za to warto skorzystać z porady eksperta kredytowego kredytwroclaw.pl. Doradca pomoże wybrać nam najkorzystniejszą ofertę oraz wesprze nas w procesie uzyskiwania kredytu. W dodatku uwzględni opcję niższego wkładu własnego. 

Dodaj komentarz