Jak pozbyć się odpadów budowlanych? 

Jak pozbyć się odpadów budowlanych? 

Budowa domu, jak i remont mieszkania to duże przedsięwzięcia. Pochłania nie tylko dużo czasu, ale także kosztów. Co więcej, generuje dużą ilość różnego rodzaju odpadów. Co z nimi zrobić? Przede wszystkim warto wiedzieć, że pozostałości po remoncie, takich jak gruz, nie możemy wyrzucić do kosza na odpady komunalne. Rozwiązaniem jest natomiast ich wywóz przez profesjonalną firmę, taką jak ŚmiecioBUS. Zobacz, jak pozbyć się odpadów budowlanych. 

Co zaliczamy do odpadów budowlanych? 

Pod pojęciem odpadów budowlanych kryje się wiele różnych elementów. Jest to szeroka kategoria, więc nic dziwnego jeśli przy segregacji pojawiają się wątpliwości. Co właściwie obejmują odpady budowlane? Na liście znajdziemy gruz, skuty tynk, beton, cegły, cement, ale także resztki ceramiczne, na przykład skute płytki, umywalkę, czy wannę. W kontenerze na odpady poremontowe możemy umieścić także zerwane tapety, różnego rodzaju drewno, np. meblowe, czy podłogowe, a także stare belki czy drzwi. Do odpowiedniego kontenera, który wynajmiesz ŚmiecioBUS, może trafić również szkło w postaci wyrzucanych okien. 

Kolejną grupą odpadów remontowych są tworzywa sztuczne. Remont nierzadko obejmuje także wymianę rynien, okien PCV, rur wodociągowych, czy kanalizacyjnych i innych tego typu elementów. Do kontenera mogą trafić również opakowania po farbach lub innych produktach chemicznych, w tym materiały izolacyjne. Do osobnego pojemnika wrzucamy natomiast ziemię i kamienie. 

Jak pozbyć się odpadów budowlanych? 

Jak już wiesz, odpadów po remoncie, czy budowie, nie możemy wyrzucić do normalnego kontenera na śmieci komunalne. Co więc z nimi zrobić? Odpowiedzią jest wynajęcie specjalnego pojemnika. Ta usługa idzie w parze z wywozem śmieci remontowych. Dzięki temu nie musisz się martwić ich utylizacją. 

Jak zamówić taki kontener? Wybierz firmę zajmującą się wywozem śmieci, taką jak ŚmiecioBUS. Następnie zadzwoń do konsultanta i wybierz odpowiedni pojemnik. Jeśli nie wiesz, jaką wielkość wybrać, możesz skorzystać z konsultacji. Pracownik na podstawie wielkości remontowanego mieszkania, oraz zakresu prac będzie w stanie oszacować, ile odpadów może powstać. Do tego zaproponuje Ci odpowiedni kontener na pozostałości budowlano-remontowe. Pamiętaj przy tym, że cena usługi jest zależna od ilości odpadów. Im większy kontener, tym wyższa cena. Z tego względu warto na samym początku oszacować ilość śmieci, aby nie przepłacić za wynajem kontenera. To właśnie w tym pomoże Ci konsultant. 

Dodaj komentarz