Koszule z krótkim rękawem – kiedy wypada?

Koszule z krótkim rękawem – kiedy wypada?

Mówi się, że każdy mężczyzna wygląda dobrze w koszuli. Aby tak się stało, niezmiernie ważny jest odpowiedni wybór. Dotyczy on nie tylko rozmiaru, lecz przede wszystkim fasonu. Ogromną pokusą w ciepłe dni są koszule z krótkim rękawem. Musimy jednak zastanowić się jakie okazje pozwalają nam na założenie tego typu koszuli.

Koszule z krótkim rękawem jako pokusa

Zwolennicy praktycznych rozwiązań uwielbiają koszule z krótkim rękawem. Zdają się one być połączeniem elegancji oraz letniego stroju, który możemy wykorzystać w ciepłe dni. Często mężczyźni decydują się na połączenie takiej koszuli wraz z garniturem lub marynarką. Jest to oczywiście błąd, ponieważ nieformalną koszulę możemy wykorzystać tylko w niektórych stylizacjach. Z pewnością nie będzie to outfit na uroczystą kolacje bądź wesele.

Jak wybrać odpowiedni krój?

Niezależnie od tego czy kupujemy koszulę z krótkim, czy długim rękawem, zawsze musimy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu jej do sylwetki. Podczas przymierzania warto wykonać kilka podstawowych ruchów, które towarzyszą nam w życiu codziennym. W ten sposób zobaczymy czy koszula nie krępuje naszych ruchów, a co za tym idzie – jest wygodna. Dodatkowo koszula z krótkim rękawem nie powinna być zbyt luźna, ta sama zasada dotyczy rękawów. Przyjmuje się, że rękawy powinny znajdować się w odległości 5 – 10 centymetrów od łokci. Warto wybierać koszule wykonane z bawełny lub lnu, ponieważ zapewni nam to komfort w upalne dni.

Cechy charakterystyczne koszul z krótkim rękawem

Ten typ ubrania zyskał wielu zwolenników, dzięki temu, że idealnie nadaje się podczas ciepłych, letnich dni. Nie każdy mężczyzna lubi nosić koszulę z długim rękawem w lato. Co więcej, oprócz swojej przewiewności oraz praktyczności, letnia koszula posiada również walor estetyczny, gdyż jest bardziej elegancka od klasycznej koszulki typu T-shirt. Co ciekawe, początkowo koszule z krótkim rękawem znalazły swoje uznanie wśród sportowców. Zwłaszcza w takich sportach jak tenis, polo czy sporty wodne. Obecnie koszule męskie z krótkim rękawem polecane są w mniej formalnych spotkaniach np. ze znajomymi czy podczas wakacyjnych wyjazdów. W przypadku wczasów, bardzo często panowie wybierają nieco luźniejsze wersje tych koszul. Między innymi są to stroje z przeróżnymi wzorami, a także te w szerokiej gamie kolorystycznej.

Podsumowanie

Przede wszystkim należy pamiętać, że w bardziej formalnych okolicznościach nie należy wybierać tego typu koszul. Dotyczy to również stylizacji z wykorzystaniem marynarki czy pełnego garnituru. Z koszulą z krótkim rękawem możemy stworzyć wiele ciekawych stylizacji na co dzień np. na letnie spotkania ze znajomymi czy niedzielny spacer. Ciekawym wyborem, może okazać się również koszulka polo, która jest niezwykle wygodna oraz modna.

Dodaj komentarz