Ogrzewanie przenośne – co warto o nim wiedzieć?

Ogrzewanie przenośne – co warto o nim wiedzieć?

Ogrzewanie przenośne jest bardzo pomocne, jeśli chcemy zwiększyć temperaturę w pojedynczym pomieszczeniu. Dzięki niemu możemy dogrzać pomieszczenie w chłodniejszych miesiącach i być niezależni od instalacji centralnego ogrzewania. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o przenośnym ogrzewaniu.

Zalety korzystania z grzejników przenośnych

Jedną z największych zalet grzejników przenośnych jest to, że bez konieczności poprowadzenia kosztownej instalacji możemy ogrzać dane pomieszczenie. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w miejscach użytkowanych sezonowo np. na domkach działkowych i letniskowych podczas załamań pogody. Kolejną zaletą takiego przenośnego ogrzewania jest to, że możemy ogrzać pomieszczenie niezależnie od tego, czy instalacja CO już działa, czy też nie. Przyda się to szczególnie w okresach przejściowych, gdy w mieszkaniu robi się zimno, a grzejniki dalej nie działają.

Rodzaje ogrzewania przenośnego

Grzejniki elektryczne to jeden z najpopularniejszych rodzai ogrzewania przenośnego. Takie grzejniki możemy dostać praktycznie w każdym sklepie budowlanym za niewielkie pieniądze. Są one lekkie i łatwe w przenoszeniu. Dzięki nim można w szybki sposób ogrzać pomieszczenie w bezpieczny sposób. Grzejniki elektryczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. Istnieje wiele rodzai grzejników elektrycznych i są to m.in.: termowentylatory, grzejniki olejowe, promienniki, radiatory i nagrzewnice. Każdy z tych grzejników ma inne parametry i sprawdzi się do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń.

Piecyki gazowe

Przenośne urządzenia zasilane na gaz są bardzo wydajne, a korzystanie z nich może być tańsze niż korzystanie z grzejników zasilanych na prąd. Mogą być one używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i są niezależne od prądu. Piecyki gazowe są najczęściej wyposażone w kółka, dzięki czemu są łatwe w przenoszeniu. Większość modeli ma dobre zabezpieczenia, które odcinają dopływ gazu w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości. Nie musisz się więc obawiać, że gaz, na który są zasilane, będzie Ci zagrażał. Możesz wybierać z kilku rodzajów piecyków gazowych, jest to m.in.: piecyk na podbłękit, piecyk z palnikiem ceramicznym, piecyk z katalizatorem i nagrzewnice gazowe.

To, jakie ogrzewanie przenośne wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Twojego budżetu i tego, na jakich parametrach Ci zależy. Zupełnie inne ogrzewanie sprawdzi się, gdy chcesz dogrzewać pomieszczenie przez dłuższy czas a zupełnie inne, gdy chcesz ogrzewać pomieszczenia sezonowe.

Dodaj komentarz