Jak udekorować ściany w mieszkaniu

Jak udekorować ściany w mieszkaniu

Puste ściany w mieszkaniu to najczęstszy problem związany z aranżacją wnętrz. Najczęściej po prostu nie mamy pomysłu na to, jak je ozdobić i zostawiamy je puste. Jeśli jednak chcesz nieco zapełnić i ożywić pomieszczenia w swoim mieszkaniu to warto pomyśleć nad tym, jak udekorować ściany w mieszkaniu, aby pasowały do reszty aranżacji i jednocześnie prezentowały się ciekawie. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze pomysły na to, jak udekorować ściany w mieszkaniu. 

Dekoracja ścian – pomysły

Ściany w naszych mieszkaniach mają duży potencjał, którego niestety wiele osób nie potrafi docenić. Właśnie dlatego chcemy Cię trochę zainspirować i pokazać jakie możliwości dekoratorskie dają nam ściany.

Tapeta

Najpopularniejszym i zarazem najprostszym sposobem na ożywienie ściany jest położenie na niej tapety. Jeśli jej wzór dopasujemy do stylu naszych wnętrz, to może ona ożywić całe pomieszczenie i nie będą nam już potrzebne inne elementy do dekoracji ściany. Na rynku jest bardzo duży wybór tapet w różnych kolorach, wzorach i fakturach. Bardzo łatwo jest znaleźć coś, co będzie pasować do mieszkania. Tapety nie są drogie, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które małym kosztem chcą odmienić swoje wnętrze.

Półki

Wielu osobom wydaje się, że na ścianie nie da się umieścić zbyt wiele dekoracji i jedynym rozwiązaniem są tapety, kafelki, cegły i beton. To nieprawda a na ścianie możemy tworzyć różne kompozycje z roślin, wazonów, figurek i innych dekoracji. Wystarczy, że zamontujemy na ścianie półki i to właśnie na nich położymy dekoracje, które na pierwszy rzut oka nie mogłyby znaleźć się na ścianie. Wystarczy, że zamontujesz kilka półek na ścianie i kupisz dekoracje, które mogą je ozdabiać.

Grzejniki

Grzejniki kojarzą nam się zazwyczaj z czymś, co jest konieczne, ale nie do końca jest ozdobą wnętrza. Co prawda jeszcze kilkanaście lat temu tak właśnie było, a wszystkie grzejniki wyglądały tak samo, ale czasy się nieco zmieniły. Producenci grzejników wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i coraz częściej oferują ciekawe grzejniki ozdobne, które prócz oczywistej funkcji grzewczej spełniają także funkcję dekoracyjną. Można wybierać spośród tysięcy modeli o ciekawych kształtach, kolorach i fakturach. Grzejniki ozdobne mogą stać się integralną częścią wnętrza i ozdabiać ściany w piękny sposób. Istnieją kaloryfery, które posiadają powłokę tablicową, lustrzaną, a nawet taką, która imituje obraz. Wystarczy wybrać ciekawą grafikę lub przesłać do producenta zdjęcie, które chciałbyś mieć na grzejniku. Taki grzejnik doskonale imituje obraz i na pierwszy rzut oka ciężko jest rozpoznać, że to kaloryfer.

Dodaj komentarz