Organizacja przyjęcia weselnego – krok po kroku

Organizacja przyjęcia weselnego – krok po kroku

Przyjęcie weselne jest jednym z najważniejszych dni w życiu świeżo upieczonej pary młodej. Zadaniem nowożeńców jest zorganizowanie imprezy, która sprosta oczekiwaniom gości. Warto jest odpowiednio zaplanować, tak duże wydarzenia, jak wesela. W wielu przypadkach będziemy zmuszeni do poświęcenia wielu godzin naszego wolnego czasu, na przygotowania naszego przyjęcia. Istotne jest dobre zaplanowanie każdego elementu imprezy. Dzięki temu będziemy w stanie zapobiec różnego rodzaju wpadkom, które mogą przydarzyć się w nam w czasie trwania wesela. Nie możemy oczywiście przewidzieć wszystko, co może się stać. Jednak dopilnowanie takich aspektów, jak np. umiejętności wynajętego zespołu, jakość posiłków, czy też odpowiednia ilość miejsca na parkiecie, to kwestie, które powinniśmy dopilnować.

Sala idealna

Podstawą w naszych przygotowaniach do przyjęcia weselnego powinna być organizacja dobrej sali. Musi być ona dostosowana do ilości gości, ale też naszego gustu. Obecnie możemy wybierać spośród wiele niezwykłych miejsc, w których jest opcja organizacji dużej imprezy. Najbardziej wymagające pary młode mogą np. zorganizować imprezę na dziedzińcu zamku, czy też na góralskiej sali. Wiele zależy tutaj od naszego podejścia oraz ilości posiadanych środków na koncie. Wynajem sali potrafi być bardzo kosztowny. Musimy również brać pod uwagę takie aspekty, jak np. lokalizację sali pod względem dojazdu naszych gości, oraz wyposażenie energetyczne sali – zespół, czy też DJ musi mieć przecież dobre i stałe źródło prądu. W obecnych czasach większość większych miejsc do organizacji dużych imprez zachowuje wszelkie standardy. Pomimo to dobrze będzie upewnić się, czy wybrane przez nas miejsce będzie spełniało nasze oczekiwania.

Coś na ząb

Jedzenie, czyli część wesela, która dla wielu gości będzie tą najważniejszą. Obecnie jako organizatorzy dużej imprezy musimy myśleć o wielu aspektach w kwestii posiłków. Jednym z nich jest uszanowanie różnego rodzaju diet, które praktykują nasi goście. Powinniśmy zadbać o to, żeby na naszym stole pojawiły się posiłki pozbawione mięsa oraz spersonalizowane dania pod danego gościa. Warto jest porozmawiać z naszymi gośćmi długi czas przed samą imprezą i dowiedzieć się, jakie posiadają uczulenia, oraz czego powinniśmy unikać w naszym menu.

DJ czy zespół?

Tutaj wszystko zależy od naszego gustu. Wybierając DJ’a będziemy mieli możliwość wybrania każdej piosenki na naszą weselną playlistę. Dobry DJ powinien również dysponować wysokiej jakości sprzętem, który zapewni idealne nagłośnienie na sali. Pomimo tego wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez zespołu, które gra muzykę na żywo. Na polskich weselach jest to wręcz mała tradycja. Zespół prezentuje się znacznie bardziej elegancko. Muzyka zagrana na żywo niesie za sobą masę dodatkowych, pozytywnych emocji, które dodadzą klimatu na naszej sali. Kiedy zdecydujmy się na wybór zespołu, to musimy dobrze przeanalizować jakość danego składu. Zdarza się, że ogłoszenia w Internecie wystawiane są przez zespoły, których jakość mocno odbiega od standardów. Dobrze będzie poprosić dany zespół o próbkę ich możliwości w formie nagrania. Ważne, żeby było ono wykonane amatorsko. W studio każdy zespół może wypaść dobrze, a na żywo sytuacja mogłaby wyglądać znacznie gorzej.

A kto rozkręci imprezę?

Tak samo istotny, jak muzyka jest również wodzirej. Czasami możemy spotkać się z sytuacją, w której to DJ, lub członek zespołu jest w jednej osobie muzykiem i wodzirejem. Musimy jednak dobrze zweryfikować tę informację. Nie warto jest prosić zespołu, czy też DJ o prowadzenie różnego rodzaju zabaw, które mają odbyć się na naszym weselu. Jeżeli ktoś ewidentnie nie chce zostać animatorem naszej imprezy, to lepiej będzie wynająć dodatkową osobę, która w profesjonalny sposób rozkręci zabawę. Będziemy mieli wtedy pewność, że goście większość czasu spędzą na parkiecie, a nie tylko przy stole. Nie można zapominać o tym, że wesele to przecież wielka rodzinna impreza, która powinna przynieść każdemu z gości niezapomniane wspomnienia.

Zobacz więcej na : polkawroclaw.pl

Dodaj komentarz