Rolety rzymskie – modne i stylowe osłony szyte na wymiar każdego okna!

Rolety rzymskie – modne i stylowe osłony szyte na wymiar każdego okna!

Nowoczesne wnętrza cechuje minimalizm, który wybierany jest ze względu na praktyczność. Dotyczy nie tylko tego, co znajduje się na półce, ale również dodatków podkreślających całość aranżacji. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu elegancji, to doskonałym dopełnieniem będą rolety rzymskie. Prostota i styl to cechy wyróżniające osłony, które z powodzeniem można zawiesić w każdym pomieszczeniu domu lub mieszkania.

Co warto wiedzieć o roletach rzymskich? Za co je tak uwielbiamy? W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? I czy trudno je zamontować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Jeśli rolety, to dlaczego akurat rzymskie?

Rolety rzymskie łączą w sobie elegancję zasłon oraz praktyczność zwykłych i klasycznych rolet. To, co odróżnia rolety rzymskie od klasycznej wersji rolet, to przede wszystkim sposób szycia tkaniny, która tworzy przepiękne kaskady fałd, które na myśl przywodzą królewskie wnętrza. 

Osłony wyróżnia także większa różnorodność dostępnych kolorów, tkanin, modeli szycia jak i również możliwość wyboru innych, równie ważnych parametrów. Możliwość samodzielnej konfiguracji kupowanej rolety sprawia, że osłona może zostać idealnie dopasowana do stylu danego wnętrza.

Rolety stanowią zatem doskonałą alternatywę dla osób poszukujących praktycznych i stylowych osłon na swoje okna – nawet te o niewymiarowych rozmiarach. Możliwość konfiguracji poszczególnych parametrów rolety sprawia , że są to osłony dosłownie szyte na miarę naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Rolety rzymskie dbają o prywatność i zdrowy, spokojny sen!

Rzymskie rolety wybierane są także ze względu na niewielką ilość miejsca, którą zajmują oraz możliwość wyboru stopnia zaciemnienia tkaniny. Dzięki temu ostatniemu osłony mogą odpowiednio zaciemniać sypialne, dając idealne warunki do spokojnego i zdrowego snu, jak i również jedynie ograniczać zbyt kłujące po oczach promienie słoneczne np. w kuchni usytuowanej na wschodzie domu.

Odpowiednio dobrany stopień zaciemnia, pozwala także chronić domowników przed niepożądanymi spojrzeniami osób z zewnątrz. Dzięki temu rolety rzymskie mogą zostać zawieszone nawet w eleganckiej łazience. 

W jakich wnętrzach rolety rzymskie sprawdzają się najlepiej?

Rolety rzymskie to rewelacyjna osłona okienna do eleganckiego salonu urządzonego w stylu glamour. Wszechstronność i możliwość samodzielnej konfiguracji poszczególnych parametrów rolety sprawia jednak, że osłona sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia, modelu szycia, czy też koloru umożliwia stworzenie wyjątkowej rolety dla naszej sypialni, pokoju gościnnego, gabinetu, kuchni, a nawet łazienki niemal w każdym stylu.

Roleta sprawdzi się zatem doskonale nie tylko we wnętrzach w stylu glamour, ale także w tych klasycznych, industrialnych, skandynawskich, czy nowoczesnych. Wcale nie mniejsze znaczenie ma tu także właściwe wymierzenie rozmiaru rolety. Dlatego, zanim ją kupisz, dokładnie wymierz okno oraz jego wnękę. Pamiętaj, że pomiar uzależniony jest tu od sposobu montażu. Nieco inne wymiary będą potrzebne do rolet przeznaczonych do montażu na ramie okna, a nieco inne do tych wieszanych na ścianie lub suficie.

Dodaj komentarz