Jacuzzi dmuchane – jakie może mieć funkcje?

Jacuzzi dmuchane – jakie może mieć funkcje?

Myśląc o jacuzzi dmuchanym i jego zaletach, większość osób zwraca zapewne uwagę na takie kwestie, jak chociażby atrakcyjna cena czy łatwość montażu. Niewątpliwie są one bardzo istotne i często to właśnie one decydują o tym, że ktoś zamiast droższego, trudniejszego w montażu jacuzzi tradycyjnego wybiera właśnie model dmuchany.

Jest jednak jeszcze ważna kwestia, o której mówi się mniej, a naszym zdaniem zdecydowanie warto się nią zainteresować. Mianowicie chodzi tutaj o różne funkcjonalności jacuzzi dmuchanego, jako że wbrew pozorom pod tym względem nie odstaje ono szczególnie od jacuzzi montowanego na stałe. Tak więc, jakie są najważniejsze funkcje, które może mieć takie jacuzzi? Wymienimy je i dokładnie opiszemy poniżej!

Jakie są najważniejsze funkcje jacuzzi dmuchanego?

Podstawową, a przy tym jedną z najbardziej istotnych funkcji, którą powinno mieć każde wysokiej jakości jacuzzi dmuchane jest masaż. To właśnie on sprawia, że dla wielu jacuzzi jest znacznie lepszym sposobem na relaks niż zwykły basen. Wśród najczęściej spotykanych form masażu w tego typu urządzeniach można wymienić hydromasaż, masaż perełkowy i masaż wodno-powietrzny.

Filtracja i jonizacja wody to z kolei funkcjonalności, które zapewnią, że przebywając w jacuzzi będziemy oddychać zdrowym, rześkim powietrzem, które napełni nas energią i pozwoli się zrelaksować. Dzięki temu zapomnimy, że jesteśmy w swoim ogrodzie, a poczujemy się, jakbyśmy byli w profesjonalnym SPA – przy tym ciesząc się pełną prywatnością i intymnością związaną z posiadaniem jacuzzi na wyłączność.

Jacuzzi dmuchane może też mieć funkcję zmiękczania wody. Nie jest tajemnicą, że “twarda” woda szkodzi skórze, a także tkaninom. Jeśli więc chcemy zadbać o to, aby woda była delikatna dla skóry i nie wpłynęła negatywnie na strój kąpielowy, warto zwrócić uwagę, czy dany model oferuje właśnie tę funkcjonalność.

Na co jeszcze zwracać uwagę kupując jacuzzi dmuchane?

Kiedy już zdecydujemy, że na pewno chcemy kupić dmuchane jacuzzi, staniemy przez kolejnymi dylematami. Wybierając konkretny model, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to, czy posiada on wspomniane powyżej funkcje, ale też na kilka innych rzeczy.

Choćby na jego rozmiar. Zwykle tego typu urządzenia umieszcza się na tarasach, więc dobrze przed zakupem zweryfikować, czy dany rozmiar się na naszym tarasie zmieści. Warto też zwrócić uwagę, jakie wyposażenie jest dołączone do produktu (np. czy wyposażenie obejmuje akcesoria do wyławiania liści oraz filtry do pompy), a jakie trzeba dokupić osobno.

Dodaj komentarz