W jakiej cenie można kupić drabinę aluminiową?

W jakiej cenie można kupić drabinę aluminiową?

Drabina to jeden z obowiązkowych sprzętów, który powinien znaleźć się w każdym domu. Wymiana żarówki, wieszanie nowych zasłon czy remont — drabina przydaje się w wielu sytuacjach. Obecnie najpopularniejszy rodzaj drabiny to drabina aluminiowa. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym wyróżniają się drabiny aluminiowe?

Aluminiowe drabiny są zdecydowanie lżejsze od tych drewnianych czy stalowych, co znacznie ułatwia ich transport i przenoszenie. Kolejnym atutem jest trwałość. Drewniana drabina może łatwo ulec uszkodzeniu, aluminiowa natomiast jest bardziej odporna i stabilna, a jej maksymalne możliwe obciążenie jest większe niż u odpowiedników z innego materiału.

Drabiny aluminiowe są korzystniejsze również ze względu na ceny, choć ich granice znacznie się wahają.

Ceny drabin aluminiowych

Drabiny aluminiowe ceny są zależne od kilku czynników, takich jak: wielkość, możliwe obciążenie, rodzaj (rozstawna, przystawna), ilość schodków, funkcjonalność (im większa, tym cena wzrasta), model. Najtańsze modele można dostać nawet za 50-60 zł. Są one jednak nieduże, zwykle czterostopniowe i mają niewielkie maksymalne obciążenie.Warto zwrócić uwagę na to, że wyższa cena drabiny wiąże się z gwarancją bezpieczeństwa, ponieważ oznacza większą stabilność. To właśnie dlatego przy kupnie sprzętu, nie warto stawiać na maksymalną oszczędność. Uniwersalne drabiny aluminiowe z większą liczbą schodków, czy możliwością składania to koszt 200-400 zł. Wiele zależy od tego, czego właściwie poszukujemy. Wielofunkcyjne drabiny okażą się o wiele droższe niż te tradycyjne. Jeśli przeprowadzasz właśnie remont i potrzebujesz drabiny z podestem — ich cena będzie się zaczynać od około 400 zł. Drabiny teleskopowe to wydatek około 500-700 zł.  W ofercie znaleźć można również ceny wahające się nawet w granicach 1000 – 2000 zł. Dotyczą one już jednak sprzętów profesjonalnych, posiadających wiele dodatkowych cech, takich jak antypoślizgowość czy automatyczne zatrzaski.

Podsumowując powyższe informacje — na cenę, którą zapłacisz za drabinę aluminiową, wpływ będzie miało sporo czynników. Zanim zdecydujesz się na zakup, zastanów się najpierw jakiego typu drabiny poszukujesz. Pomyśl nad funkcjami, które chciałbyś, aby posiadała. Pamiętaj, że każda drabina ma swoje domyślne zastosowanie i konkretne właściwości. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz zasięgnąć opinii fachowca — to na pewno ułatwi Ci poszukiwanie.

Dodaj komentarz