Jak działa skup nieruchomości?

Jak działa skup nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania niejednokrotnie nie jest czymś łatwym i przyjemnym. Konieczne jest znalezienie odpowiedniego kupca oraz sporządzenie różnego rodzaju umów i skompletowanie innych potrzebnych dokumentów. Nic dziwnego, że wielu z nas kojarzy ten proces z czymś męczącym i wręcz nie do przejścia dla przeciętnego obywatela. Sprawy nie ułatwia również fakt, iż współcześnie, większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania deweloperskie, które nie były wcześniej przez nikogo zamieszkane. Jak zatem poradzić sobie ze sprzedażą nieruchomości i przy okazji nie napsuć sobie nerwów? Odpowiedzią może być szybki skup nieruchomościPoniżej przedstawiamy zasady, na jakich on działa oraz korzyści wynikające ze skorzystania z tego rodzaju usług.

Czym jest skup nieruchomości?

Każdy z nas zapewne słyszał o skupie samochodów. Otóż skup nieruchomości działa na bardzo podobnych zasadach. Mieszkanie zostaje wycenione przez odpowiednią osobę a następnie firma dokonująca skupu przedstawia swoją ofertę. W przypadku tego rodzaju transakcji należy liczyć się z tym, że kupujący nie zaproponuje 100% wartości mieszkania czy innej nieruchomości. Nie jest to jednak poważny problem, biorąc pod uwagę fakt, iż biura nieruchomości pobierają prowizję, przez co cena sprzedaży za ich pośrednictwem również jest niższa. Po wycenie obiektu, pracownik skupu sporządza umowę i po jej podpisaniu wypłaca pieniądze osobie sprzedającej. Co ważne, podobnie jak w przypadku skupu samochodów, również tutaj następuje natychmiastowa wypłata gotówki. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy potrzebują pieniędzy jak najszybciej i nie chcą skupiać się na nadmiernej ilości formalności. Skupy ograniczają wszelką dokumentację do minimum i starają się, aby niezbędne formalności dopełnić jak najszybciej. Warto także wspomnieć, że ostateczną decyzję dotyczącą na przykład mieszkania, podejmuje sprzedający. Są to główne zalety, dzięki którym szybki skup nieruchomości zyskuje z roku na rok coraz większą popularność.

Od czego zależeć może cena mieszkania w skupie?

Nie istnieje jeden uniwersalny sposób wyceny nieruchomości, który byłby stosowany przez wszystkie skupy w kraju. Są jednak pewne kwestie, które zawsze bierze się pod uwagę przy wycenie oraz które mają niemały wpływ na cenę ostateczną.

  • Wartość rynkowa nieruchomości, którą sprzedajemy.
  • Kwestia ewentualnego zadłużenia mieszkania.
  • Stan ogólny mieszkania – wymagany remont, nowe meble itp.
  • Położenie mieszkania – dzielnica, centrum lub obrzeża miasta itp.

Wszystkie te czynniki wpływają na cenę ostateczną nieruchomości. Nie są jednak powodem, dla którego skup może odmówić odkupienia mieszkania. Szybki skup nieruchomości charakteryzuje się tym, że przyjmuje każde mieszkanie – nawet to zadłużone czy znajdujące się w nieciekawej dzielnicy.

Dodaj komentarz