Zapłata podatku od nieruchomości przez Internet: podpowiadamy jak to zrobić

Zapłata podatku od nieruchomości przez Internet: podpowiadamy jak to zrobić

Płacenie przez Internet jest bardzo wygodne i proste. Dzięki zabezpieczeniom, które posiadają banki oraz stosowaniu zasad związanych z bezpieczeństwem w bankowości elektronicznej wcale nie trzeba się bać tego rodzaju transakcji. Tak naprawdę w ten sposób możesz płacić nie tylko rachunki, ale i podatki. Dzisiaj podpowiadamy jak przez Internet zapłacić podatek od nieruchomości.

Podatek od nieruchomości – czy wiesz, że możesz zapłacić go z domu?

Podatek od nieruchomości, tak samo jak podatek rolny, od środków transportu czy też leśny można zapłacić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu. Nawet jeżeli do tej pory zawsze płaciłeś/-aś go w kasie urzędu gminy, banku czy na poczcie! Zapłata podatku przez Internet jest bardzo szybka i wygodna, dlatego też warto poznać całą procedurę. Chcesz spróbować zapłacić w ten sposób swoje zobowiązanie? Służymy pomocą i podpowiadamy jak krok po kroku zrobić to poprawnie.

Jak zapłacić podatek od nieruchomości przez Internet? Krok po kroku

 Aby zapłacić podatek od nieruchomości za pośrednictwem Internetu musisz mieć:

  • wezwanie podatkowe wystawione przez pracownika gminy, do której płacisz ten podatek;
  • dostęp do Internetu

Widzisz? Tak naprawdę nie trzeba wiele, aby móc przez Internet zapłacić podatek od nieruchomości. W tym celu w pierwszym kroku zaloguj się do swojej bankowości elektronicznej, a następnie kliknij “Dodaj nowy przelew”. W tytule przelewu wpisz “podatek od nieruchomości”. Jeżeli płacisz w imieniu kogoś innego, koniecznie wpisz jego dane personalne. Aby ułatwić księgowanie pracownikom księgowości, warto dodać również numer podatnika, który znajdziesz na wezwaniu do zapłaty. W kolejnym kroku wpisz numer rachunku urzędu gminy oraz jej adres, a następnie kwotę zobowiązania. Podatek od nieruchomości często jest płacony w ratach, więc jeżeli chcesz skorzystać z rozłożenia zobowiązania w czasie, w tytule przelewu koniecznie dopisz odpowiednio np. “I rata”. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wszystko będzie dobrze zaksięgowane.

Płatność podatku od nieruchomości przez Internet: podstawowe korzyści

Dokonując płatności podatku od nieruchomości za pośrednictwem Internetu wiele zyskujesz. Przede wszystkim:

  • możesz zapłacić podatek nawet w dniu terminu płatności po południu, nie narażając się na naliczenie przez urząd gminy odsetek za zwłokę w zapłacie;
  • oszczędzasz czas, który musiałbyś/-abyś przeznaczyć na drogę do banku, poczty lub urzędu gminy;
  • nie musisz stać w kolejkach;
  • załatwiasz sprawę szybko i “od ręki”
  • masz potwierdzenie wykonania przelewu w bankowości elektronicznej i w razie potrzeby zawsze możesz je wydrukować

Dodaj komentarz