Ile kosztuje urządzenie łazienki w mieszkaniu?

Ile kosztuje urządzenie łazienki w mieszkaniu?

Oczywiście każdy budujący lub remontujący swoje mieszkanie musi liczyć się z kosztami i to coraz wyższymi w ostatnim czasie. Jeszcze kilkanaście lat temu osoba z kredytem hipotecznym nie miała większych problemów w bankach z uzyskaniem dodatkowego niewielkiego kredytu na samo wyposażenie mieszkania. Innym nawet po kupnie nowego lokalu pozostawało jeszcze nieco oszczędności, które zainwestować można było w nowy wystrój łazienki czy zupełnie niecodzienne meble do salonu.

Dzisiaj praktycznie każdy po wprowadzeniu się do nowego lokalu nie ma praktycznie żadnych pieniędzy – koszty operacji bankowych, marż oraz sam fakt, że mieszkania mocno podrożały sprawia, że większość rodzin musi wprowadzić się do nowego, ale całkiem pustego mieszkania.

Na meble czy urządzenie łazienki nie mogą sobie od razu pozwolić, szczególnie że łazienka i kuchnia to tradycyjnie pomieszczenia, w które lepiej włożyć raz dużo więcej pieniędzy, niż próbować za wszelką cenę zmniejszyć koszty wybierając tańsze i gorsze jakościowo meble łazienkowe czy kuchenne. A takie podejście w tych intensywnie użytkowanych pomieszczeniach przeważnie naraża właściciela na tylko dodatkowe koszty – gdy aktualne meble i urządzenia odmówią posłuszeństwa i trzeba będzie remont zaczynać od początku. Jedni musieli zastawić wszystko, by otrzymać kredyt hipoteczny i chociaż mają mieszkanie, to nie stać ich nawet na swoje łóżko. Inni postanowili zbudować dom i zapewne są w jeszcze gorszej sytuacji finansowej. Wiele osób musi więc zamieszkać w jakimś mieszkaniu czy domu, które stan ma ledwie gotowy do położenia się na podłodze.

Dopiero mieszkając przez jakiś czas w takich warunkach zaczyna się powolne kończenie wystroju każdego pomieszczenia. Wielkie koszty pochłania tutaj szczególnie kuchnia i łazienka. Łazienka wymaga zazwyczaj wyłożenia w kafelkach – to spory koszt za kafelki oraz robociznę. A jeśli ktoś życzy sobie jeszcze nowoczesne meble łazienkowe, które dodadzą temu pomieszczeniu dodatkowego charakteru, a jednocześnie sprawią, że stanie się ono bardzo praktyczne w przetrzymywaniu ważnych artykułów, to koszty rosną jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz