Kupujemy mieszkanie – od czego zacząć?

Kupujemy mieszkanie – od czego zacząć?

Aby zakupić mieszkanie, w każdym, większym mieście musimy liczyć się z tym, że przeznaczymy na nie kilkaset tysięcy złotych. Koszta szacunkowe są niezwykle wysokie, nie licząc rzecz jasna późniejszego utrzymania i remontu, jeśli by zaszła taka potrzeba. Mieszkanie dwupokojowe w centrum stolicy to wydatek rzędu 500 tysięcy złotych. Wszystko zależy od dzielnicy w której ulokowane jest mieszkanie.

Najbardziej popularną i zarazem najdroższą dzielnicą jest Śródmieście. Mieszkanie na Krakowskim Przedmieściu potrafi kosztować nawet 800 tysięcy złotych; za to samo mieszkanie w bardziej odległych częściach stolicy zapłacimy już około 400 tysięcy. Nic dziwnego, że ludzie wybierają bardziej odległe punkty, w których mieszkania możemy nabyć za nieco przystępniejszą cenę. Sprzedaż mieszkań może odbywać się na kilka sposobów.

Handel internetowy

Pierwszym i zarazem najpopularniejszym jest handel internetowy. Liczne serwisy udostępniają zakładki i podstrony na których możemy przejrzeć oferty mieszkaniowe. Każde ogłoszenie powinno zawierać kilka podstawowych elementów składowych. Pierwszym z nich cena i ogólne specyfikacja. Potencjalny klient musi wiedzieć gdzie dane mieszkanie jest ulokowane i czy sieć komunikacyjna jest sprawna. Niekiedy okazuje się, że mieszkanie, albo dom znajdują się w odległych częściach miasta, a sam dojazd do pracy może zostać wydłużony.

Opatrzenie odpowiednimi informacjami

Mieszkania na sprzedaż powinny być opatrzone informacją czy stan techniczny jest bez zarzutów, czy też wymagany jest remont. Mieszkania sprzedaż są również dostępne w serwisach prasowych. Istnieją nawet specjalne, profilowane gazety, w których możemy nie tylko przejrzeć aktualne oferty, ale przekonać się, na jakie rzeczy i detale należy zwracać uwagę. Niekiedy, na pierwszy rzut oka mieszkania są bez zarzutu, z czasem okazuje się jednak, że wymagają generalnego remontu i musimy w nie sporo zainwestować. Najlepszą opcją jest kupno mieszkania w stanie surowym. Mieszkanie wyremontowane i oddane do użytku jest bardzo często dostępne w wygórowanej cenie.

Dodaj komentarz