Jak wybrać okna i drzwi na zamówienie?

Jak wybrać okna i drzwi na zamówienie?

Okna i drzwi to nieodłączne elementy każdego budynku. Ciężko sobie wyobrazić, jak by wyglądał i, tym bardziej, funkcjonował dom bez stolarki budowlanej. Z tego powodu na rynku powstało wiele firm zajmujących się ich wytwarzaniem, zaś w projektach wykształciły się pewne standardy konstrukcji i wymiarów tych produktów. Jednak niektóre projekty architektoniczne, a także osobiste wymagania klientów, wymagają nietypowych rozwiązań i uniemożliwiają wykorzystanie dostępnych w sprzedaży elementów stolarki. Odpowiedzią producentów są okna i drzwi przygotowane na zamówienie, które mogą sprostać każdym nawet najbardziej zawyżonym wymaganiom.

Komu potrzebne są okna i drzwi przygotowane na zamówienie?

Są to produkty przeznaczone dla klientów lubiących nietypowe rozwiązania. O ile okna prostokątne na ogół mają pewne określone i unormowane wymiary, sprawa nieco się komplikuje w przypadku okien łukowych, okrągłych itp. Każde z nich musi zostać indywidualnie dopasowane, by umożliwić montaż i zachować określone parametry termiczne budynku. Wymagania klientów dotyczą także sposobu otwierania skrzydeł okiennych, a także poziomu bezpieczeństwa.

W przypadku drzwi sytuacja jest analogiczna, choć tu klienci mają jeszcze większy wybór ze względu na różnorodność typów i rodzajów drzwi. Na specjalne zamówienie robi się między innymi drzwi harmonijkowe i przesuwne, a także wszystkie te, które mają nietypowe wymiary.

Dzięki stosowanym technologiom oraz materiałom możliwe jest wykonanie niemal dowolnego kształtu profili okiennych, co umożliwia realizację nawet najbardziej wymagających projektów architektonicznych. Na zamówienie wykonuje się też okna i drzwi o wyższej niż typowa izolacyjności cieplnej lub akustycznej, by możliwie najlepiej dopasować produkt do potrzeb klienta.

Z jakich materiałów się je wykonuje?

Podstawowym materiałem do produkcji okien i drzwi jest PVC. Ten materiał sprawdza się już od wielu lat w wielu różnego rodzaju budynkach – jest stosunkowo łatwy w formowaniu, a jego cena i parametry pozwalają na jego szerokie zastosowanie. W ostatnich latach coraz większe znaczenie zyskuje też aluminium, głównie ze względu na nowoczesny wygląd.

Wśród materiałów stosowanych do wytwarzania okien bardzo duże znaczenie ma także drewno. Dobrej jakości profile drewniane są nie tylko bardzo estetyczne, ale też charakteryzują się bardzo dużą izolacyjnością cieplną i trwałością, mogącą wynosić nawet 80 lat.

Gdzie można je zamówić?

W Polsce jest wiele firm, które zajmują się produkcją stolarki budowlanej. Jednak okna i drzwi przygotowane na zamówienie warto kupować tylko u renomowanych firm, uznanych na rynku ze względu na jakość produktów.

Dodaj komentarz