Mieszkanie z rynku wtórnego- zalety.

Mieszkanie z rynku wtórnego- zalety.

Zakup mieszkania to ogromne wyzwanie finansowe, często najdroższe w życiu. Decyzja co wybrać, na ile sobie pozwolić, co jest ważne w mieszkaniu, a z czego można zrezygnować to poważne decyzje. Dużo zleży od indywidualnych preferencji i sytuacji życiowej. Inaczej na zakup mieszkania może patrzeć para, która robi karierę w korporacjach, a inaczej rodzina z dziećmi i zwierzętami. Oczywiście stałej reguły nie ma. Na rynku nieruchomości wybierać można zarówno w mieszkaniach z rynku wtórnego jak i deweloperskiego. W tym miejscu zdania też mogą być podzielone. Warto zauważyć jednak, że mieszkania nawet na 4 piętrze bez windy w starszym bloku nie są puste.

Remont, czas, cena- tak dla rynku wtórnego.

Zaletą mieszkania z rynku wtórnego jest to, że może nie wymagać dodatkowego wkładu finansowego na remont. Zleźć można mieszkania z wyposażeniem AGD, meblami i szafami pod wymiar. Nie potrzeba czekać na wprowadzenie kilku tygodni, szukać ekipy remontowej i poświęcać czasu na zakupy budowlane. Mieszkania na rynku wtórym często są szykowane pod sprzedaż w postaci wymiany instalacji elektrycznej i hydraulicznej w starszych blokach.

Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie zakupu mieszkania bez remontu pod własne upodobania i gust, warto rozglądać się za mieszkaniem do remontu. W takim przypadku przyda się wyobraźnia, jak może wyglądać mieszkanie, które nie jest z wyglądu atrakcyjne przed potencjalnym remontem. Mieszkania takie kuszą atrakcyjnymi cenami za metr kwadratowy. Finalnie, faktycznie niedrogie mieszkanie wymagające generalnego remontu może okazać się finansowym strzałem w dziesiątkę.

Układ pomieszczeń- marzenie o oddzielnej kuchni.

W dzisiejszych czasach cenimy sobie kąt dla siebie. Sypialnia nawet przy posiadaniu dzieci staje się standardem. Już przy jednym dziecku i chęci posiadania sypialni należy szukać mieszkania z trzema pokojami, salon, sypialnia, pokój dziecka. Z drugiej strony przeciętny Polak szuka mieszkania do 50 m kwadratowych. Developerzy starają się zmieścić wszystkie oczekiwania poprzez łączenie kuchni z salonem w aneks. Niezwykle trudno może, być znaleźć mieszkanie z oddzielną kuchnią w nowym budownictwie. Mieszkania w starszych blokach nawet z lat 1965 i młodsze cechują się świetnymi rozkładami, widną osobną kuchnią, dużymi loggiami, łazienką, w której z pewnością zmieści się pralka.

Na co się zdecydować? Przede wszystkim oglądać mieszkania, to co widać na zięciach, nie odzwierciedla rzeczywistości. Po drugie, jeśli liczymy się z każdą złotówką, przeliczmy każdą opcję dokładnie ze wszystkimi podatkami, kosztami notariusza oraz remontu.

Dodaj komentarz