Dlaczego warto inwestować w pompy ciepła?

Dlaczego warto inwestować w pompy ciepła?

W związku z nieustannymi podwyżkami cen prądu wiele osób poszukuje ekonomicznych rozwiązań, które pozwolą im na zredukowanie kosztów zużywanej energii elektrycznej. Nie bez znaczenia pozostają także zmiany klimatyczne, które zachęcają nas do inwestycji, mających na celu ochronę środowiska. Co zrobić, aby pogodzić te potrzeby?

Chcesz ograniczyć emisyjność? Postaw na pompy ciepła!

Zainwestuj w pompy ciepła, które są bezpieczne dla środowiska i przyjazne dla twojego portfela. Urządzenia nie produkują bowiem szkodliwych substancji, a w związku z tym wpływają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. W dodatku mogą być zasilane nawet przez fotowoltaikę, czyli kolejne ekologiczne rozwiązanie, które możesz zastosować w swoim domu lub firmie.

W połączeniu z odnawialnymi źródłami energii pompy ciepła pomagają nam chronić środowisko. To świetna alternatywa dla szkodliwych kotłów gazowych, na których wymianę zdecydowało się już wiele osób prywatnych i przedsiębiorców. Urządzenie jest dodatkowo wyjątkowo wytrzymałe. Odpowiednia instalacja i regularne serwisowanie pomp sprawia, że mogą nam one służyć przez kilkanaście lat.

Pompy ciepła — gwarancja oszczędności

Po otrzymaniu rachunków za ogrzewanie w ostatnich latach niemal każdy z nas zaczął rozglądać się za tańszą alternatywą dla posiadanych systemów. Pompa wykorzystuje zaledwie 20% energii elektrycznej – 80% dostarczanego mieszkańcom ciepła pochodzi z powietrza. Pompy ciepła nie wytwarzają gorąca samodzielnie; energia cieplna powstaje na skutek przepływu powietrza, który jest możliwy dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wentylatorów. Cechuje je także wyjątkowo niski koszt eksploatacji: 1 kWh energii elektrycznej pozwala na wytworzenie 4 kWh ciepła. Trudno o bardziej ekonomiczną i ekologiczną inwestycję, która ma szansę bardzo szybko się zwrócić. Jeśli planujesz instalację urządzenia, możesz także postarać się o dofinansowanie.

Inwestycja z firmą Palmer

Jeśli poszukujesz nie tylko najlepszych pomp ciepła, ale także fachowców z zakresu ich montażu i serwisowania, zdecyduj się na współpracę z firmą Palmer. Wówczas możesz liczyć na markowe produkty, wsparcie techniczne, szczegółowe konsultacje oraz pomoc w uzyskaniu dotacji.

Chociaż pompa to świetna inwestycja, nie wystarczy wybrać któregokolwiek spośród dostępnych modeli, aby móc się nią cieszyć. Należy przeanalizować wszystkie parametry oraz swoją indywidualną sytuację — na przykład typ budynku i dostępną w nim powierzchnię — aby zdecydować się na odpowiedni produkt. W podjęciu decyzji pomogą ci przedstawiciele firmy Palmer. Skontaktuj się z nimi już dziś!

Dodaj komentarz