Jak dokonać rewolucji w otaczającej nas przestrzeni – poradnik!

Jak dokonać rewolucji w otaczającej nas przestrzeni – poradnik!

Często wydaje nam się, że popadamy w marazm i monotonię, uniemożliwiającą nam odczuwanie przyjemności z jakichkolwiek czynności. Winę zrzucamy na depresję, zaburzenia, stres w pracy i wiele innych. Tymczasem przyczyna jest bardzo prosta i łatwa w rozwiązaniu. Złe samopoczucie może być bowiem spowodowane… bałaganem. Warto zastanowić się, czy sterty nieużywanych przedmiotów warte są tego, aby zatruwać naszą osobowość swoją toksyczną obecnością. Czy sterty pudeł muszą znajdować się zaraz przy naszym łóżku, a nie na wysypisku śmieci – tam, gdzie ich miejsce. Warto także zadać sobie pytanie, dlaczego nasz garaż zajmuje stary basen, a samochód parkuje na ogrodzie – czy nie powinno być na odwrót?

Piwnica – jak wydobyć z niej ukryte piękno

Piwnica to wspaniałe miejsce na zorganizowanie pokoju poświęconemu naszym pasjom. Hobby związane ze słuchaniem muzyki nigdzie nie uzewnętrzni się w sposób tak doskonały, jak właśnie tam – pod parterem. Aby wynieść zbędne “graty”, nie musimy wołać na pomoc nielubianego sąsiada, czy też wujka z sąsiedniej miejscowości. Istnieją bowiem wyspecjalizowane firmy, które zrobią to za nas – opróżnianie piwnic Kraków. Nie jest konieczny kosztowny wynajem kontenera. Profesjonalnie przeszkoleni pracownicy zjawią się, by zabrać wyłącznie stary tapczan, czy także stary telewizor. Jego miejsce zajmie profesjonalna wieża Hi-Fi, a miejsce sklejki opierającej się o ścianę od roku 1998 zajmie profesjonalne wygłuszenie, pozwalające słuchać naszej ulubionej rockowej kapeli.

Garaż, czyli miejsce na auto, a nie stare pudła

Garaż jest domem dla naszego pojazdu, toteż nie powinniśmy zabierać mu przyjemności przebywania w jego własnych czterech ścianach. Zewnętrzne firmy umówią się z nami na dokładną godzinę, a my zapłacimy wyłącznie za konkretnie określony towar. Dzięki tym udogodnieniom nie narazimy się na bóle pleców i reumatyzm, jednocześnie ciesząc się z odmienionego garażu. Wstawimy w niego nasz pojazd, a podjazd wreszcie będzie służyć jako boisko do koszykówki.

Mieszkanie, czyli nasza prywatna świątynia

Nasz własny kąt powinien być dla nas specjalnym miejscem, w którym możemy oddać się kontemplacji i wyciszeniu. Pozbywając się starych rzeczy, ulżymy zarówno sobie, jak i naszym bliskim – jest bowiem naukowo udowodnione, że zbędne rzeczy w naszym otoczeniu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Musimy więc zastanowić się, czy naprawdę musimy zachować stare opakowania po sprzęcie, na który już dawno minął okres gwarancyjny. To wszystko jest bardzo proste!

Dodaj komentarz