Czy można wziąć kredyt mając opóźniania w BIK?

Czy można wziąć kredyt mając opóźniania w BIK?

Zanim bank udzieli swojemu klientowi kredytu, dokładnie przeanalizuje jego zdolność kredytową. Dobra historia i zdolność kredytowa to praktycznie konieczność, jeśli chcesz otrzymać pozytywną odpowiedź na wniosek i cieszyć się dodatkową gotówką. Sprawdź, czy można dostać kredyt z opóźnieniami w BIK i czy można w jakiś sposób poprawić swoją ocenę punktową.

Co to jest zdolność kredytowa

Tak jak wspomnieliśmy, jest ona niezbędna do tego, aby otrzymać kredyt w banku. Najprościej mówiąc, jest to indywidualna zdolność każdego z nas do spłaty kredytu wraz z jego odsetkami w wyznaczonym na umowie kredytowej terminie. Na to, czy nasza zdolność kredytowa jest dobra, czy też nie wpływ ma bardzo wiele czynników. Im większą sumę chcesz pożyczyć od banku, tym dokładniej jego pracownicy przyjrzą się Twojej zdolności oraz ocenie punktowej w BIK.
Biuro Informacji Kredytowej, bo tak brzmi pełna nazwa tej instytucji, gromadzi informacje na temat kredytobiorców z całej Polski. Jeśli kiedykolwiek dokonywałeś zakupów na raty lub brałeś kredyt w banku, to z pewnością znajdują się tam informacje także na Twój temat. Banki korzystają z nich podczas oceny zdolności kredytowej. W BIK można znaleźć informacje o aktywnych oraz spłaconych zobowiązaniach finansowych. Informacje, które są tam zawarte, mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową – zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

Jeśli miałeś problem ze spłatą swoich zobowiązań, to w BIK z pewnością znajdują się już informacje na ten temat. Dostęp do nich mają inne banki i w taki sposób sprawdzają, czy klient będzie w stanie spłacać kolejne zobowiązanie, czy też nie. W BIK znajduje się Twoja historia kredytowa, która bank bierze pod uwagę, oceniając zdolność kredytową.

Kredyt z opóźnieniami w BIK czy to możliwe?

Banki niechętnie udzielają swoich produktów osobom, które wcześniej miały problem ze spłatą innych kredytów. To całkiem zrozumiałe, ponieważ niesie to za sobą zbyt duże ryzyko nieudanej transakcji, w której klient nie odda pieniędzy na czas. Alternatywą mogą być produkty z sektora pozabankowego. Prywatne firmy pożyczkowe znane są z tego, że udzielają pieniędzy nawet osobom, które mają opóźnienia w BIK https://habza.com.pl/kredyt-z-opoznieniami-w-bik/. Zasady udzielania pożyczek w takim miejscu nie są pod nadzorem, KNF dlatego pracownicy takich miejsc mogą być nieco bardziej elastyczni w stosunku do złej zdolności kredytowej swojego klienta. Często zdarza się tak, że pieniądze otrzymują osoby nawet z kilkoma opóźnieniami zarejestrowanymi w BIK.

Dodaj komentarz