Smartfon, który wytrzyma wszystko

Smartfon, który wytrzyma wszystko

W przypadku prac budowlanych, najnowsze urządzenia mobilne typu Huawei P20 Pro czy iPhone XS oraz XS Max to smartfony, które zadziwiają wszystkich swoją wydajnością, aparatami, czy też dużą ilością pamięci na zapis danych nie spełnią swojej podstawowej funkcji. Mimo indeksów militarnych, które mają w pewien sposób zapewniać wodo i pyłoszczelność, a także mimo dodatkowej ochrony, w postaci szkła Corning Gorilla Glass nie są one w stanie wytrzymać długiego kontaktu z wodą, czy upadku z dużej wysokości na twardą powierzchnię. Jest to problem, który można rozwiązać wybierając smartfony przystosowane do ciężkiej pracy.

Jeżeli pracujesz na budowie lub na wysokościach niezbędny będzie wybór telefonów pancernych, które zostały stworzone do pracy, w najtrudniejszych warunkach. Są to na przykład telefony firmy CAT czy Samsung Solid. Posiadają obudowy, które zostały dodatkowo wzmocnione różnego rodzaju materiałami, a także są w pełni wodoodporne nie, tak jak w przypadku urządzeń drogich, pięknych, ale słabo odpornych na uszkodzenia.

Wybierając telefony pancerne musimy pójść na pewien kompromis. Rezygnujemy z doskonałego aparatu, dostępu do zaawansowanych funkcji podczas wykonywania zdjęć, jak również z dużej wydajności, pamięci i pięknego wyglądu. Dostajemy jednak odporność godną podziwu i telefon, którym wykonamy połączenia, napiszemy wiadomości, jak również w wielu przypadkach skorzystamy z Internetu. Smartfony zaprojektowane z myślą o ciężkich warunkach to nie prymitywy z przed 10/15 lat, które nie pozwalają na nic innego oprócz wykonywania połączeń. Trzeba o tym pamiętać wybierając te urządzenia.

Kolejną sprawą, jaką należy wziąć pod uwagę kupując smartfon na budowę to jego gwarancja i możliwości serwisowe. Nie zawsze, bowiem serwis będzie chciał przyjąć takie urządzenie z prostych względów. Skoro jest to smartfon pancerny, odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, co musieliśmy zrobić, żeby uległ zniszczeniu. Oczywiście mowa tutaj o uszkodzeniach zewnętrznych lub wewnętrznych ze względu na upadek. Nie bierzemy pod uwagę spraw, jak wolniejsze działanie systemu czy przycinanie się urządzenia. Wiadomo, że serwis posiada sprzęt, którym może sprawdzić, co było przyczyną zniszczenia telefonu lub jego wolniejszego działania.  Nie da się ukryć pewnych aspektów. Warto pamiętać, że pracownicy takich placówek są uczuleni na naprawy smartfonów pancernych. Mimo ich dużej wytrzymałości należy, więc rozsądnie z nich korzystać, ponieważ nawet one mogą ulec uszkodzeniom lub zniszczeniu podczas trudnych warunków, jakie panują na budowie.

Beton, deszcz, zabrudzenia, kurz… Można wymieniać w nieskończoność zagrożenia, jakie czekają na Twój smartfon podczas prac budowlanych. Zadbaj, więc o to, aby działał przez długi czas bez tego rodzaju problemów. Zamiast wybrać najnowszy model iPhone’a czy flagowego Samsunga wypróbuj telefony pancerne, które pozwolą ci na ich długą eksploatację bez większych problemów. Pamiętaj jednak, że także te modele telefonów na budowie mogą ulec zniszczeniu, więc korzystaj z nich rozsądnie.

Dodaj komentarz