Sprzedaż domu – zająć się tym samodzielnie czy skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Sprzedaż domu – zająć się tym samodzielnie czy skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży domów i mieszkań często możemy natknąć się na wzmiankę o tym, że dana nieruchomość sprzedawana jest z pomocą pośrednika. Oznacza to, że właściciel nieruchomości zdecydował się na skorzystanie z usług biura nieruchomości i to właśnie z jego pomocą chce sprzedać dom bądź mieszkanie. Nie da się ukryć, że korzystanie z takiej pomocy ma wiele zalet i może znacznie ułatwić cały proces sprzedaży – od znalezienia kupca aż po podpisanie umowy sprzedaży. Jednak czy skorzystanie z usług biura nieruchomości zawsze jest opłacalne? Może lepiej jest zająć się sprzedażą domu samodzielnie?

Samodzielna sprzedaż domu – czy jest tak prosta jak się wydaje?

Mogłoby się wydawać, że samodzielna sprzedaż domu nie jest niczym trudnym. W końcu wystarczy zrobić zdjęcia, napisać parę słów o nieruchomości i czekać na kupca. Niestety nie do końca tak jest i naprawdę niewielu osobom udaje się w szybkim tempie sprzedać swój dom. Samodzielna sprzedaż nieruchomości jest czasochłonna i może sprawić właścicielowi wiele problemów. Po pierwsze będziesz musiał odbierać każdy telefon od zainteresowanych osób i oprowadzać je po domu. Takich spotkań może być kilka, a nawet kilkanaście, a żadne z nich może nie skończyć się sprzedażą.

Po drugie musisz zrobić dobre zdjęcia nieruchomości i przygotować szczegółowy oraz atrakcyjny opis domu. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, aby ogłoszenie było naprawdę zachęcające, musisz mocno się postarać. Brak doświadczenia w sprzedaży może być w tym wypadku Twoim największym przeciwnikiem. Cały proces sprzedaży może się przedłużać i nadszarpnie Twoje nerwy. Niestety samodzielne wystawianie domu na sprzedaż mało kiedy jest opłacalne i może przysporzyć wielu problemów.

Sprzedaż domu z biurem nieruchomości

Współpraca z dobrym i doświadczonym biurem nieruchomości https://platinum-house.pl/ może zaoszczędzić Ci sporo czasu i nerwów. Stworzeniem atrakcyjnego ogłoszenia zajmą się bowiem specjaliści, a Ty nie będziesz musiał rozmawiać z potencjalnymi kupcami i oprowadzać ich po domu. Jeśli nie masz więc zbyt wiele czasu, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Wszelkimi formalnościami zajmie się pracownik biura nieruchomości i zachęci osoby odwiedzające dom do zakupu. Z taką pomocą szybciej możesz sprzedać swoją nieruchomość i nie będziesz miesiącami czekać na kupca. Warto więc poważnie zastanowić się nad współpracą z dobrym biurem nieruchomości i zostawić sprzedaż domu w rękach profesjonalistów.

Dodaj komentarz