Na czym polega flipowanie mieszkań?

Na czym polega flipowanie mieszkań?

Nieruchomości kojarzą się ze stabilną lokatą kapitału. Postrzegane są jako bezpieczne. Przyciągają osoby zainteresowane osiągnięciem tzw. dochodu pasywnego. Lokale mieszkaniowe dają jednak dużo większe możliwości. Sposobów na inwestowanie w nieruchomości jest bardzo wiele. Ostatnio coraz większą popularność cieszą się flipy. Szczególnie w obliczu kryzysu, jaki przeżywa najem krótkoterminowy.

Flip mieszkania krok po kroku

Najprościej rzecz ujmując, chodzi o to, aby znaleźć lokal, który posiada potencjał. Np. jest usytuowany w atrakcyjnej okolicy. Drugim warunkiem jest jego wyjątkowo atrakcyjna cena. Okazja najczęściej wynika ze złej kondycji mieszkania. Innymi słowy, zwykle kwalifikuje się ono do generalnego remontu. Często wiąże się też ze złą sytuacją finansową właściciela. Kiedy musi on np. szybko zbyć nieruchomość, aby spłacić zaciągnięte zobowiązania. W skrajnych przypadkach lokal zostaje wystawiony na aukcję komorniczą. Trafiają się także zupełnie wyjątkowe, szalone okazje. Przykładowo jakiś czas temu ktoś nabył za pomocą jednego z serwisów aukcyjnych za 1 euro okazałą posiadłość we Francji. Właściciel za wszelką cenę chciał się pozbyć budynku, który wg. niego był nawiedzony.

Znalezienie atrakcyjnego mieszkania to dopiero początek. Flipper musi oszacować jego rzeczywistą wartość oraz dokładnie podliczyć koszty, które będzie musiał ponieść, np. przeprowadzając remont generalny. Ma to kluczowe znaczenie. Niedoszacowanie wydatków, może sprawić, że inwestycja okaże się stratna. Często tego typu działalnością parają się fachowcy, którzy część prac są w stanie wykonać samodzielnie. Po odpowiednim przygotowaniu lokalu pozostaje już tylko odsprzedać go z zyskiem. To jest właśnie sedno flippingu.

Gdzie szukać okazji do zakupu mieszkania?

Najlepiej wszędzie, gdzie się da. W bliższym i dalszym sąsiedztwie. W Internecie. Na aukcjach komorniczych. Warto nawiązać kontakty w biurach nieruchomości, aby można było liczyć na informację, gdy tylko pojawi się wyjątkowo dobra okazja. Do każdej oferty trzeba jednak podchodzić z chłodną głową, aby uchronić się przed przykrą niespodzianką.

Na co należy uważać?

Trzeba dokładnie prześwietlić dokumentację. Upewnić się, że nie nabywa się np. mieszkania wraz z lokatorami. Tak może być w przypadku lokalu wystawionego przez komornika na licytację. Należy też ocenić atrakcyjność okolicy, w której znajduje się nieruchomość. Jeśli np. wyprowadzają się z niej młodzi ludzie, można potraktować to jako sygnał ostrzegawczy. Kluczem do sukcesu w tym biznesie jest dokładne przeanalizowanie różnych aspektów.

3 proste kroki do znalezienia najlepszej oferty na flipowanie mieszkań

Wiedząc już czym jest flipowanie możemy przejść dalej i poznać tajniki flipowania. Istnieją trzy proste kroki, aby znaleźć odpowiednią nieruchomość do flipowania.

1) Określ swój budżet;

2) Znajdź nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji;

3) Znajdź odpowiedni rodzaj nieruchomości na Twoją kieszeń.

Wskazówki, jak pomyślnie flipować dom jednorodzinny

Flipowanie nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużo czasu, cierpliwości i wiedzy. Oto wskazówki, które pomogą Ci zostać dobrym flipperem:

1) Bądź cierpliwy — flipowanie nieruchomości może być bardzo czasochłonne. Zrozum, że znalezienie odpowiedniego nabywcy Twojej nieruchomości zajmie trochę czasu, więc bądź cierpliwy i nie spiesz się z niczym.

2) Wiedz, w co się pakujesz. Flipowanie domu wymaga znajomości procesu, więc zrób rozeznanie, zanim zaczniesz szukać nieruchomości do kupienia.

3) Realistycznie podchodź do swojego budżetu – musisz wiedzieć, na co Cię stać, jeśli chodzi o kupowanie nieruchomości, które wymagają trochę pracy, aby sprzedać je po wyższej cenie.

4) Miej dobre umiejętności komunikacyjne – to dzięki nim nawiążesz przydatne kontakty oraz przekonasz potencjalnego najemcę, że sflipowane mieszkanie lub dom są warte swojej ceny.

Jakie są zagrożenia związane z flipowaniem domów?

Flipowanie domów to powszechne określenie w branży nieruchomości. Oznacza to, że dana osoba kupuje dom po niższej cenie, a następnie odsprzedaje go za wyższą cenę. Flipowanie domów może być doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy, ale wiąże się również z pewnym ryzykiem.

Pierwszym ryzykiem flipowania domów jest to, że możesz nie być w stanie znaleźć odpowiedniego nabywcy swojego domu. Jeśli nie jesteś w stanie sprzedać domu, będziesz musiał spłacać kredyt hipoteczny do czasu jego sprzedaży lub wygaśnięcia kredytu. Drugim ryzykiem flipowania domów jest to, że możesz nie być w stanie uzyskać wystarczającego zysku ze sprzedaży domu, aby pokryć wszystkie wydatki i koszty związane z zakupem i renowacją nieruchomości.

Pamiętaj, że flipowanie nieruchomości to projekt, który może być bardzo ryzykowny i kosztowny. Możesz nie być w stanie uzyskać wystarczającego zysku ze sprzedaży domu, aby pokryć wszystkie wydatki i koszty związane z zakupem i renowacją nieruchomości.

Dodaj komentarz