Szklane zabudowy tarasów – nowoczesne rozwiązanie dla każdego

Szklane zabudowy tarasów – nowoczesne rozwiązanie dla każdego

Zabudowa tarasu staje się coraz bardziej modnym rozwiązaniem. Dzięki niej tworzymy dodatkową przestrzeń w naszym domu, z której możemy korzystać niezależnie od pory roku. Jesteś zwolennikiem podziwiania natury? Cenisz sobie relaks i ciekawe aranżacje? Lubisz praktyczne rozwiązania i komfort? Jeśli opowiedziałeś “tak” na choć jedno z tych pytań, szklane zabudowy tarasów są opcją dla Ciebie! Dodatkowe informacje oraz profesjonalną wycenę uzyskać możemy na stronie internetowej: https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/zabudowy-tarasow.

Rodzaje zabudowań tarasu

Obecnie możemy znaleźć wiele rozwiązań zabudowy tarasów. Pierwszym z nich jest drewniana zabudowa tarasu, która jest ponadczasowym wyborem. Co więcej wpasuje się w klimat nie tylko tradycyjnych domów, lecz także tych nowoczesnych. Musimy pamiętać jednak, że drewno nie jest tanim materiałem, a jego żywotność w dużej mierze zależy od odpowiedniej impregnacji. Kolejnym pomysłem na zabudowe są ażurowe ścianki osłonowe, które wyglądają zjawiskowo. Niestety ich minusem jest brak ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Następnym sposobem jest zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Dzięki temu rozwiązaniu nasz taras będzie dobrze nasłoneczniony, a jednocześnie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi np. deszczem. Jednymi z najtrwalszych opcji są szklane zabudowy tarasów. To rozwiązanie zapewni bardzo nowoczesny i elegancki wygląd naszego domu. Nasz taras staje się przedłużeniem salonu, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń do wypoczynku. Co więcej możemy pomyśleć o stworzeniu tak zwanego ogrodu zimowego, który odmieni nasz dom. Najtańszą z opcji jest pleksi, która ochroni nasz taras przed złą pogodą. Należy jednak pamiętać, że nie jest to materiał najwyższej jakości, dlatego dość łatwo ulega zniszczeniom, co negatywnie wpływa na walory estetyczne.

Ramowa czy bezramowa zabudowa tarasu?

Szklane zabudowy tarasów możemy podzielić na dwa rozwiązania: bezramowe oraz ramowe. Wybierając bezramowe zabudowania stawiamy nie tylko na nowoczesność, lecz również na estetykę. Brak obramowań sprawia, że szyby są niemalże niewidoczne, co wpływa na zatarcie granicy pomiędzy domem a ogrodem. To rozwiązanie daje możliwość większego korzystania z promieni słonecznych, ponieważ lepiej doświetla nasze wnętrze domu. Ramowy system natomiast jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie detale, gdyż obramowania mogą być wykonane np. z drewna, co doskonale dopełni aranżację domu.

Zalety szklanych zabudowań

Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest nowoczesny i estetyczny wygląd, dzięki któremu możemy poczuć się bliżej natury niezależnie od pory roku. Kolejną zaletą jest możliwość zaoszczędzenia na rachunkach, gdyż obniża zużycie energii wykorzystywanej na ogrzanie domu. Co więcej nasz dom zyskuje na dźwiękoszczelności, co może okazać się bardzo potrzebnym elementem, gdy nasz dom położony jest blisko ruchliwej ulicy lub znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych. Dodatkowo zapewniają komfort użytkowania dzięki funkcji rozsuwania paneli. To wszystko sprawia, że tego typu zabudowa tarasu to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz